ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

تاثیر راحتی خرید آنلاین و اعتماد بر رضایتمندی از خدمات الکترونیک دیجی کالا

Year: 1400
COI: CSIEM02_078
Language: PersianView: 134
This Paper With 16 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 16 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

سعید باصری - عضو هیات علمی گروه حسابداری و مدیریت، واحد کاشان، دانشگاه آزاد اسلامی، کاشان، ایران
احسان مالکی فروشانی - کارشناس ارشد رشته مدیریت بازرگانی گرایش بازاریابی، واحد کاشان، دانشگاه آزاد اسلامی، کاشان، ایران

Abstract:

بعد از افزایش تعداد مصرف کنندگانی که به صورت آنلاین خرید می کنند محققان به آن به عنوان یک موضوع پژوهشی دقت کردند. هدف: اهداف این پژوهش بررسی تاثیر راحتی خرید آنلاین و اعتماد بر رضایت مشتری (در فروشگاه اینترنتی دی جی کالا ) می باشد. روش تحقیق: جامعه آماری این تحقیق استفاده کنندگان و مشتریان محصولات از فروشگاه اینترنتی دیجی کالا می باشند. پژوهش کنونی بر مبنای هدف، تحقیق از نوع کاربردی می باشد و از طرفی دیگر نوع روش تحقیق که برای رسیدن به نتایج تحقیق کنونی از آن استفاده گردیده است از نوع توصیفی- همبستگی می باشد. در همین راستا طبق مرور بر ادبیات موضوع و استفاده از منابع کتابخانه ایی، پژوهشگر از پرسشنامه استاندارد شده برای جمع آوری اطلاعات استفاده کرده است و بعد اطمینان از پایایی پرسشنامه توزیع آن و جمع آوری پرسشنامه انجام گرفته شد. فرضیات این پژوهش با استفاده از روش معادلات ساختاری و با استفاده از نرم افزار ایموس مورد آزمون قرار گرفته است. نتیجه گیری: پیامدهای بدست آمده از پژوهش حاکی از آن است که دسترسی آسان، جستجوی آسان، معرفی محصول، توجه به مشتری، تراکنش معاملاتی، فرایند انتخاب، تسهیلات پس از خرید آنلاین تاثیرات مثبتی داشته است و در نهایت راحتی خرید انلاین و اعتماد بر رضایت مشتری از سایت دیجی کالا تاثیر مثبتی دارند.

Keywords:

راحتی خرید آنلاین , اعتماد , رضایت مشتری , سایت اینترنتی دیجی کالا

Paper COI Code

This Paper COI Code is CSIEM02_078. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1244341/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
باصری، سعید و مالکی فروشانی، احسان،1400،تاثیر راحتی خرید آنلاین و اعتماد بر رضایتمندی از خدمات الکترونیک دیجی کالا،2nd International Conference on Challenges and New Solutions in Industrial Engineering and Management and Accounting،Damghan،https://civilica.com/doc/1244341

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 1,516
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support