ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

لزوم استفاده از فناوریهای نوین برای تولید بتن در پروژه های عمرانی شهرداری شیراز

لزوم استفاده از فناوریهای نوین برای تولید بتن در پروژه های عمرانی شهرداری شیراز
Year: 1400
COI: ICACU01_0146
Language: PersianView: 96
This Paper With 23 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 23 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

امیررضا مکارم پور - کارشناس ارشد عمران- ژئوتکنیک، کارشناس شهرسازی شهرداری شیراز

Abstract:

در دنیای پیشرفته کنونی احداث سازه های زیربنایی و ساختمانها با سرعت زیادی در حال انجام است و استفاده از روشهای سنتی در ساخت و سازها دیگر جوابگوی این سرعت رو به رشد و نیازهای طراحی نمی باشد و از این رو استفاده از مصالح جدید و کارا به همراه روشهای نوین در ساخت و سازها امری اجتناب ناپذیر به شمار می آید. توجه به مفاهیمی همچون بهره وری، تاثیرات زیست محیطی، شرایط ایمنی و ملاحظات اجتماعی در کنار عوامل اقتصادی در تصمیم گیری ها، موجب به کار گیری هر چه بیشتر فناورهای نوین در سرتاسر جهان شده است. با گسترش روز افزون جمعیت و افزایش میزان ساخت و سازها و به علت محدودیت منابع و مصالح مصرفی، تقاضا برای استفاده از مصالح جدید در صنعت ساختمان نیز افزایش یافته است. لزوم ارائه راهکارهایی در جهت افزایش کارایی، دوام، کیفیت مصالح و سرعت ساخت و سازها توام با کاهش هزینه ها در زمینه مصرف انرژی و مواد خام مصرفی، سبب استفاده از این فناوری های نوین در صنعت ساختمان گردیده است. فناور های نوین در صدد برطرف کردن مشکلات و چالش های فعلی صنعت ساختمان است و به کمک استفاده از مواد و مصالح جدید و با روشهای نوین استفاده از مواد و مصالح ضمن کاهش هدر رفت مواد و مصالح ساختمانی و ایجاد صرفه اقتصادی در مقایسه با روشهای سنتی می تواند راه حل مناسبی را برای رفع مشکلات اقتصادی، اجتماعی و زیست محیطی کشور در پیش روی ما قرار دهد. با توجه به اینکه بتن از متداول ترین و پرکاربردترین مصالح ساختمانی است و بیشترین تولید سالیانه را در بین مواد و مصالح ساختمانی به خود اختصاص داده است در این پژوهش، صرفا به معرفی روشهای نوین در زمینه تولید بتن با عملکرد و کیفیت مناسب، استفاده بهینه از منابع و مصالح موجود و جایگزینی این فناوری های نوین به جای روشهای سنتی کنونی تولید بتن - در راستای صلاح و صرفه اقتصادی شهرداری شیراز در اجرای پروژه های عمرانی - پرداخته شده است.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is ICACU01_0146. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1251720/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
مکارم پور، امیررضا،1400،لزوم استفاده از فناوریهای نوین برای تولید بتن در پروژه های عمرانی شهرداری شیراز،National Conference on Architecture, Civil Engineering, Urban Development and Horizons of Islamic Art in the Second Step Statement of the Revolution،Tabriz،https://civilica.com/doc/1251720

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Municipality
Paper count: 751
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support