Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

کنکاش الگوهای امنیت محیطی برای حضور زنان در فضاهای شهری

Year: 1400
COI: ICACU01_0330
Language: PersianView: 112
This Paper With 13 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 13 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

عاطفه پارسائیان - کارشناس ارشد شهرسازی، دانشکده هنر و معماری، دانشگاه تربیت مدرس، تهران، ایران

Abstract:

نیاز به حضور در فضاهای شهری برای همه گروه ها فارغ از جنسیت، سن، سطح درآمد، شغل و ... امری ضروری ست. احساس ناامنی در محیط و نگرانی های ناشی از مکانهای ناامن، فعالیتهای انسانی را تحت شعاع قرار داده و امور اقتصادی و فرهنگی و اجتماعی و غیره به درستی انجام پذیر نخواهد بود. بدون احساس امنیت هیچ فضای شهری، عرصه حضور و تعاملات اجتماعی شهروندان نمی باشد. امنیت و احساس امنیت یکی از اصلی ترین عوامل پایداری فضاهای شهری به شمار می آید از این رو دانش شهرسازی خود را ملزم به برقراری این کیفیت کلیدی در فضاهای شهری برای حضور تمام اقشارو گروه های سنی و جنسی، می داند. پژوهش حاضر، محدودیت های زنان را که مشتمل بر محدودیتهای ناشی از طراحی و برنامه ریزی فضاهای شهری است و دامنه وسیعی از محدودیتهای کالبدی- اجتماعی را در بر می گیرد مورد بررسی قرار داده و به طور ویژه به بررسی عوامل بستر ساز محیط های ناامن پرداخته و سپس به منظور طراحی و برنامه ریزی فضاهای شهری مناسب برای حضور زنان و ایجاد محیط های عاری از جرم معیارهایی که در طی یک فرایند و بر اساس نظریه پردازی تا به امروز ارائه شده اند، بیان می کند. هر کدام از این تئوری ها بیانگر مولفه ها و سطوح مختلفی از توجهات به ابعاد کیفیت امنیت محیطی، تکامل در محتوی و وارد شدن جنبه ها و عرصه های جدید در این مقوله است. شناسایی الگوهای امنیت محیطی و کاربست آنها در طراحی و برنامه ریزی فضاهای شهری ایجاد محیط های عاری از جرم، حضور زنان در این محیط ها را ممکن و هموار می سازد.پژوهش حاضر، با استفاده از روش های تاریخی و توصیفی و به هدف دستیابی به الگوهای امنیت محیطی جهت طراحی و ایجاد محیط های موفق عاری از جرم در شهرسازی معاصر ایران در پی پاسخگویی به این سوال است الگوهای و مولفه های امنیت محیطی کدام اند؟ و چگونه موجب ایجاد امنیت در فضای شهری و به وجود آمدن احساس امنیت در شهروندان به خصوص زنان می شوند؟

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is ICACU01_0330. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1251900/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
پارسائیان، عاطفه،1400،کنکاش الگوهای امنیت محیطی برای حضور زنان در فضاهای شهری،National Conference on Architecture, Civil Engineering, Urban Development and Horizons of Islamic Art in the Second Step Statement of the Revolution،Tabriz،https://civilica.com/doc/1251900

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 35,372
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support