ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

نگاه جامعه شناختی به کنش گفتار تعارف در فیلم های سینمایی فارسی و انگلیسی دهه نود شمسی

Year: 1399
COI: CDDA02_040
Language: PersianView: 52
This Paper With 24 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 24 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

آیلین فیروزیان پوراصفهانی - استادیار زبان شناسی دانشگاه دامغان

Abstract:

از آنجا که زبان تجلی گاه فرهنگ و افکار مردم یک جامعه است و با بررسی زبان این امکان وجود دارد که به نظام فرهنگیو فکری حاکم بر یک جامعه آگاهی پیدا کرد، پژوهش حاضر بر آن است که به مقایسه کنش گفتار تعارف در فیلم هایانگلیسی و فیلم های فارسی به عنوان بافت موقعیتی طبیعی بپردازد. جهت نیل به این هدف، بیست فیلم سینمایی (یازدهفیلم انگلیسی و یازده فیلم فارسی) ساخته شده در دهه نود شمسی با ژانرهای متفاوت، جداگانه مشاهده و پاره گفتارهاییکه شامل کنش گفتار تعارف بودند گردآوری شدند. در نهایت داده های جمع آوری شده با یکدیگر مقایسه شدند و با نگاهجامعه شناختی مورد بررسی و تحلیل قرار گرفتند. نتایج بدست آمده گویای این واقعیت است که کنش گفتار تعارف در اینفیلم های فارسی به صورت متنوع تر، با بسامد بالاتر و طیف وسیع تر در مقابله با فیلم های زبان انگلیسی به کار بسته شده اندکه خود نشانگر حاکم بودن فرهنگ جمع گرایی در جوامع شرقی می باشد. همچنین بررسی داده های یافت شده از فیلم هایسینمایی فارسی حاکی از این مطلب است که به طور کلی خانم ها از کنش گفتار تعارف به میزان بیشتری نسبت به آقایاناستفاده کرده اند. این در حالی است که در فیلم های زبان انگلیسی، آقایان و خانم ها به یک میزان این کنش گفتار را بکار برده اند.

Keywords:

جامعه شناختی , فرهنگ , کنش گفتار تعارف , فیلم های انگلیسی و فیلم های فارسی

Paper COI Code

This Paper COI Code is CDDA02_040. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1263847/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
فیروزیان پوراصفهانی، آیلین،1399،نگاه جامعه شناختی به کنش گفتار تعارف در فیلم های سینمایی فارسی و انگلیسی دهه نود شمسی،2st National Conference on Dramatic and Digital Arts،Damghan،https://civilica.com/doc/1263847

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 1,509
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support