ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی ارزشهای انسانی در رمان ساربان سرگردان سیمین دانشور

Year: 1400
COI: PLCCONF05_008
Language: PersianView: 101
This Paper With 11 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 11 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

محمدهمت کوهسار - دانشگاه پیام نور واحد زابل،

Abstract:

انسان والاترین و ارزشمندترین مخلوق خداوند است که عنوان اشرف مخلوقات را داراست و خداوند او را جانشین و امین خود قرار داده است او به نیکوترین صورت خلق شده و مظهر آیات الهی و آینه وجود خداوند شمرده شده است. در ساختار اندیشه دینی و آرمانی، انسان چهار خصوصیت ممتاز دارد که به نوعی این ویژگی های ممتاز برگرفته از صفات الهی چون آگاهی، اراده، آرمان و آفرینندگی است. انسان ذاتا جوینده کمال است و برای رسیدن به کمال لازم است از سه مرحله حیوانی، انسانی و ملکوتی بگذرد. انسان پوینده متکامل،که همیشه از از واقعیات به حقایق و از آنچه هست به آنچه که باید باشد گرایش دارد اگر بدبین و تیره اندیش نباشد و به نظام و غایتی در جهان هستی معتقد باشد همه وقت تصویری از کمال مطلوب و زندگی دلخواه برایش مجسم است. برای بررسی جایگاه انسان در جوامع مختلف و مقام و منزلت او علاوه بر تامل در ساختار و قوانین و قواعد گوناگون وضع شده در آن جامعه، می توان با تحلیل و بررسی آثار ادبی که به گونه ای ظریف تر و رندانه تر به این موضوع پرداخته اند به شناختی دقیق و عمیق در این خصوص دست یافت. سیمین دانشور از نویسندگان برجسته معاصر محسوب می شود که با خلق آثار داستانی گوناگون به ترسیم شخصیت انسانی در آثار خود پرداخته است. بدون شک برای به دست آوردن سیمای واقعی انسان در این آثار، باید تک تک آثار مورد مطالعه قرارگیرند و ویژگی های شخصیت داستانی استخراج و طبقه بندی شوند تا بتوان در نهایت دیدگاه نویسنده را نسبت به انسان و جایگاه او در جامعه به دست آورد. در مقاله جاری به بررسی رمان ساربان سرگردان برای بررسی جایگاه انسانی پرداخته شده است.

Keywords:

جایگاه انسان / ساربان سرگردان/ سیمین دانشور / ادبیات معاصر

Paper COI Code

This Paper COI Code is PLCCONF05_008. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1279452/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
کوهسار، محمدهمت،1400،بررسی ارزشهای انسانی در رمان ساربان سرگردان سیمین دانشور،Fifth National Congress of Persian Culture and Literature،Hamadan،https://civilica.com/doc/1279452

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: پیام نور
Paper count: 57,327
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support