ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

خشکسالی، مدیریت با رویکردهای واکنشی و پیشگیرانه

Year: 1400
COI: WDWMR04_003
Language: PersianView: 105
This Paper With 18 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 18 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

لیلا ملکی - عضو هیات علمی دانشگاه پیام نور مرکز الیگودرز

Abstract:

خشکسالی به عنوان یک فاجعه زیستی توجه دوستداران محیط زیست، اکولوژیست ها، هیدرولوژیست ها، هواشناسان، زمین شناسان و محققین علوم کشاورزی را به خود جلب کرده است. در سالهای اخیر، خشکسالیها با شدت و گسترش بیشتری رخ داده اند و به نظر می رسد، فاصله زمانی بین حوادث جدی نیز کاهش پیدا کرده است. ارزیابی خشکسالی برای طراحی و مدیریت آب شیرین از اهمیت ویژه ای برخوردار است و لازمه این امر، آگاهی از تاریخچه خشکسالی و اثرات آن بر منطقه مورد نظر است. در سالهای اخیر، خشکسالی های بزرگ مقیاس، مناطق وسیعی در افریقا، اروپا، آسیا، استرالیا، آمریکای جنوبی، آمریکای مرکزی و آمریکای شمالی را تحت تاثیر قرار داده اند و اثرات اقتصادی و اجتماعی زیاد آنها باعث توجه بیشتر به مساله خشکسالی شده است. تعاریف خشکسالی بر اساس متغیرهایی که برای توصیف خشکسالی استفاده میشوند، متفاوت و متغیر است. به طور کلی خشکسالی را میتوان به پنج گروه هواشناسی، هیدرولیکی، کشاورزی، اقتصادی-اجتماعی و خشکسالی آبهای زیرزمینی تقسیم کرد. در حالی که جلوگیری از وقوع خشکسالی غیرممکن است اما، کنترل اثرات ناشی از آن از طریق راهبردهای نظارتی و مدیریتی مناسب که به طور فعال مورد توافق قرار گرفته و در برنامه مدیریت خشکسالی تعیین شده است تا حدی ممکن است. رویکرد واکنشی و رویکرد پیشگیرانه از رویکردهای مقابله با خشکسالی هستند. رویکرد پیشگیرانه اغلب روشی نابه هنگام و ناکارامد تلقی می شود. رویکرد پیشگیرانه بر اساس سه ستون اصلی نظارت بر خشکسالی و سیستم های هشدار اولیه، ارزیابی آسیب پذیری و تاثیرات خشکسالی، کاهش خشکسالی، آمادگی برای مواجهه با خشکسالی و پاسخ به آن استوار است. در این رویکرد اقدامات مناسبی قبل، در حین و پس از خشکسالی در نظر گرفته میشود.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is WDWMR04_003. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1300474/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
ملکی، لیلا،1400،خشکسالی، مدیریت با رویکردهای واکنشی و پیشگیرانه،Fourth National Conference on Water Science Technology Development, Watershed Management and River Engineering،Tehran،https://civilica.com/doc/1300474

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: پیام نور
Paper count: 58,858
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support