ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی و تحلیل نقش نماد در زیور آلات عصر حاضر

Year: 1400
COI: ICLP06_129
Language: PersianView: 100
This Paper With 14 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 14 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

نیر طهوری - هئیت علمی دانشگاه هنر. نویسنده مسئول، استادیار گروه تخصصی هنر، واحد دانشگاه آزاد اسلامی، تهران ،ایران
عفت محمدی - دانشجوی ارشد نقاشی ایرانی

Abstract:

ایران کشور ثروتمند و دارای معادن زیاد ثروت است حال اینکه در هر دران تاریخی این ثروت ایران کشوری است که دارای ذخائر عظیمی از فلزات و کانی های با ارزشی است و همین امر در در فلزکاری مورد استفاده بود از دوران قبل تا به امروز زیوالات مورد توجه و نقوش زیو الات برای ما حاپز اهمیت بوده، می توان گفت نقش این زیورآلات برخی ار نقش ها و طرح های باستانی و نقاشی های گرفته شده، این آثار هنری با ارزش در حال حاضر در موزه ها وجود دارند، نشان دهنده مهارت و سازنده آن می باشد و حتی برخی از نقوش بکار رفته در زیور آلات در مجسمه ها، سفالینه ها و نقاشی ها دیده می شود، شناخت این نماد ها نشان دهنده هویت ملی، اجتماعی، سیاسی و آئین های دوره های مختلف تاریخ است، و اینکه تا چه میزان این نمادها بازنمای شده اینکه چطور هر کدام از این نمادها شکل گرفتن و حامل روایت شدند و چه معانی دارند ریشه در ساختار اجتماعی و تاریخی دارد. در این پژوهش، ساختار نظری زیورآلات ایران مورد بررسی قرار گرفته است و نقش هایکاربری و اساطیری که در طراحی و ساخت زیورآلات بکار رفته است نشان داده شده، تا از لابه لای این نقوش و تغییرات و نشانه های که باز خوانی شده نمادهای مطرح شده از نقطه نظر معرفت شناسی بررسی شوند . هر کدام از این نمادها بیان کننده هویت تاریخی خاصی هستند

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is ICLP06_129. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1312083/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
طهوری، نیر و محمدی، عفت،1400،بررسی و تحلیل نقش نماد در زیور آلات عصر حاضر،Sixth International Conference on Language, Literature, History and Civilization،https://civilica.com/doc/1312083

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support