Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

مدلسازی و بهبود برنامه ریزی تولید وسفارشات؛ مطالعه موردی

چهاردهمین کنفرانس بین المللی انجمن ایرانی تحقیق در عملیات
Year: 1400
COI: ICIORS14_188
Language: PersianView: 133
This Paper With 6 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 6 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

سیدکاظم سیدرمضانی - کارشناسی ارشد مهندسی صنایع دانشگاه خیام
امیرحسین اخروی - استادیار گروه مدیریت، مجتمع آموزش عالی گناباد

Abstract:

موضوع اصلی این تحقیق کاربردی طراحی یک مدل با استفاده از برنامه ریزی خطی میباشد که با کمک این مدل میتوان برنامه ریزی تولید را در شرکت ارمغان چاشنی توس بهینه کرد، هزینه های تولید را کاهش داده و سود حاصل از فروش محصولات را به حداکثر رساند. در حال حاضر، برنامه هفتگی تولید با استفاده از سیستم دستی و نه به صورت سیستماتیک و براساس سفارشات و موجودی ها و میزان راندمان تولید در روز می باشد و محاسبات ذهنی انجام می شود. در این تحقیق بااستفاده از نرم افزار گمز، برنامه پیشنهادی و سپس مدل نمونه ای برای واحد برنامه ریزی پیشنهاد شده و سعی در بهبود برنامه ریزی در این واحد شده است. این شرکتهای تولیدی از ویژگیهای خاص آن: تنوع محصولات بسیار زیاد، ماشین آلات حساس و دقیق در طول فرآیند تولید می باشد، برنامه ریزی بسیار دقیقی لازم است تا بتوان از حداکثر نیروی انسانی و ماشین آلات استفاده شود و در ضمن محدودیتها هم رعایت شود. روش مورد استفاده در این پژوهش مدلسازی برنامه ریزی خطی عدد صحیح ترکیبی میباشد. در این روش باتوجه به منابع موجود در هر دوره و هزینه های تولید، نگهداری، موجودی، سفارشات تاخیر شده، استخدام و اخراج و هزینه راه اندازی تولید، ابتدا تابع هدف و محدودیتها تعیین شده، سپس برای هریک از محصولات، دادههای موردنیاز برای حل این مدل با استفاده از محاسبات انجام شده و با وارد کردن دادهها در نرم افزار گمز جواب بهینه بدست آمد و بنابراین مقادیر اندازه بهینه تولید محصولات در شش دوره (دوره ها براساس روز) به دست آمده و باعث کاهش هزینه های تولید، نگهداری، موجودی و غیره می گردد.

Keywords:

مدل سازی برنامه تولید , برنامه ریزی خطی عدد صحیح ترکیبی , محدودیت ظرفیت تولید , سطح موجودی

Paper COI Code

This Paper COI Code is ICIORS14_188. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1366121/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
سیدرمضانی، سیدکاظم و اخروی، امیرحسین،1400،مدلسازی و بهبود برنامه ریزی تولید وسفارشات؛ مطالعه موردی،14th International Conference of Iranian Operations Research Society،Mashhad،https://civilica.com/doc/1366121

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: موسسه غیرانتفاعی
Paper count: 446
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support