Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

مطالعه رفتار الکتروشیمیایی ویتامین ب ۹ بر روی الکترود صفحه چاپی اصلاح شده با نانوگل های La۳+/ZnO و بکارگیری این الکترود اصلاح شده برای آنالیز ویتامین ب ۹ در نمونه های حقیقی

پنجمین همایش بین المللی مطالعات میان رشته ای در صنایع غذایی و علوم تغذیه ایران
Year: 1400
COI: ICFBCNF05_010
Language: PersianView: 45
This Paper With 44 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 44 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

مهشید خدادوست - کارشناس ارشد صنایع غذایی/ گرایش زیست فناوری، گروه کشاورزی، واحد بم، دانشگاه آزاد اسلامی، بم، ایران

Abstract:

فولیک اسید ترکیبی متعلق به خانواده ویتامین های محلول در آب گروه ب (ب ۹) است که در کبد و کلیه حیوانات، قارچها و جلبکها و درگیاهانی مانند غلات و حبوبات و گیاهان دارای برگz های سبزمانند اسفناج و بامیه وجود داشته و ماده مهمی برای حفظ فعالیت و سلامتی موجودات زنده، رشد و تقسیم سلول های بدن است. فولیک اسید در روده کوچک توسط آنزیم تتراهیدروفولاتدهیدروژناز به فرم فعال بیولوژیکی تتراهیدروفولات تبدیل شده که به عنوان همیار آنزیمی در واکنش انتقال تک الکترون برای سنتز پروتئین، دئوکسیریبونوکلئیک اسید DNA، ریبونوکلئیک اسید RNA و کمبود فولیک اسید موجب جنون، انحطاط عقل، کم خونی، سرطان و بیماری های قلبی می شود، علاوه بر این کمبود فولیک اسید در مادران باردار موجب نقص در رشته عصبی در نوزادان می شود چون بدنانسان قادر به سنتز فولات نیست و باید آن را از منابع غذایی به دست آورد. اندازه گیری این ترکیب با استفاده از روش های مختلفی مانند کروماتوگرافی مایع با کارایی بالا، کروماتوگرافی مایع با کاراییبالا-طیف سنجی جرمی، الکتروفورز موئینگی انجام شده است، که بعضی از این روش ها مستلزم صرف زمان نسبتا زیادی است و همچنین هزینه بر بوده و اغلب نیازمند آماده سازی نمونه هستند. بادرنظرگرفتن این محدودیت ها، نیاز به روش های جایگزین که سریع و دقیق تر بوده و برای انجام آنها نیاز به آماده سازی نمونه نباشد، احساس می شود. الکتروشیمی نقش مهمی در اندازه گیری ترکیبات مفید و مضر در نمونه های حقیقی ایفا می کند. هم اکنون ایده استفاده از حسگرهای الکتروشیمیایی اصلاح شده با نانوساختارها برای تعیین غلظت گونه های مهم مورد توجه قرار گرفته است. نانوفناوری به عنوان یکی از فناوری های برتر در زمینه های مختلف همچون شیمی، فیزیک، زیست شناسی، محیط- زیست، صنایع غذایی و دارورسانی جایگاه ویژه ا ی دارد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is ICFBCNF05_010. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1369049/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
خدادوست، مهشید،1400،مطالعه رفتار الکتروشیمیایی ویتامین ب ۹ بر روی الکترود صفحه چاپی اصلاح شده با نانوگل های La۳+/ZnO و بکارگیری این الکترود اصلاح شده برای آنالیز ویتامین ب ۹ در نمونه های حقیقی،Fifth International Conference on Interdisciplinary Studies in Iranian Food Industry and Nutrition Sciences،Tehran،https://civilica.com/doc/1369049

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 770
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support