ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

چالش ها وراهبردهای افزایش اثر بخشی آموزش مجازی از دیدگاه والدین دانش آموزان دوره ابتدایی

چالش ها وراهبردهای افزایش اثر بخشی آموزش مجازی از دیدگاه والدین دانش آموزان دوره ابتدایی
Year: 1399
COI: CORONAEOCA01_017
Language: PersianView: 179
This Paper With 13 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 13 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

محمود امانی طهرانی - دبیر کل شورای عالی آموزش وپرورش،تهران،ایران
مریم قربانی - سرگروه آموزشی علوم تجربی استان فارس،شیراز،ایران
فاطمه عزیززاده - دبیر علوم تجربی استان فارس،شیراز،ایران

Abstract:

خانواده نهاد اجتماعی است که نخستین شالوده حیات جمعی به شمار میرود. امروزه در نظام جهانی، مشارکت افراد ذینفع به ویژه والدین در آموزش و پرورش یکی از عوامل مهم دموکراسی شناخته شده است.از آنجا که نقش والدین در آموزش فرزندان خصوصا در دوران ابتدایی چشمگیر است وبا توجه به مجازی بودن آموزش ، چالش ها ومشکلات آموزش این رده سنی به مراتب بیشتر از مقاطع دیگر تحصیلی می باشد، بنابراین نیاز است والدین در مسئولیتی که برای خود تعریف می کنند واقع بین باشند. والدین برای رفع شکاف یادگیری ایجاد شده به سرعت سازگار شده اندوبرای یادگیری فرزندانشان در این شرایط سخت اقداماتی باید انجام داده تا مهارت های ضروری یادگیری را در خانه به کودکان ارائه دهند. با توجه به ضرورت «اولویت بخشی به آموزش ابتدایی » مندرج در سند تحول بنیادین در نظام آموزش و پرورش کشور و با توجه به محدودیت های ایجاد شده ناشی از شیوع ویروس کرونا و عدم برگزاری کلاس های سنتی، پژوهش حاضر با رویکرد کیفی و هدف بررسی چالشها و راهبردهای افزایش اثربخشی آموزش های مجازی از منظر والدین دانش آموزان انجام شد، مشارکت کنندگان والدینی بودند که درسال تحصیلی ۱۳۹۹- ۱۴۰۰حداقل یکی از فرزندان آنها به شیوه مجازی به تحصیل اشتغال داشتند، مشارکت کنندگان نهایی با استفاده از نمونهگیری هدفمند انتخاب شدند، در مجموع با ۲۲ نفر از مشارکت کنندگان مصاحبه هایی به صورت نیمه ساختار یافته و فردی در فضای مجازی انجام شد. اکثر مصاحبه ها به صورت آنلاین بود که با طرح پرسش های باز، بین ۱۵ تا ۲۰ دقیقه انجام شد. برای تجزیه و تحلیل داده ها از روش تحلیل محتوا استفاده و داده های حاصل از مصاحبه ها طی سه مرحله کدگذاری باز، نظری و انتخابی مورد بررسی و تحلیل قرار گرفت، حاصل تحلیل داده ها ۱۲۷ کد باز بود که در ۱۶ طبقه کلی تر شامل: ضعف شبکه شاد و رسانه ملی، ضعف نظام آموزشی، ضعف در سیاست گذاری کلان آموزش و پرورش، ضعف محتوای آموزشی، ضعف در ارائه تکالیف، مشکلات دانش آموزان، مشکلات خانواده، مشکلات معلم، مشکلات مدرسه، ضعف نظام ارزشیابی، تغییر دیدگاه مدیریت کلان، برقراری عدالت آموزشی، بالا بردن کیفیت آموزش و ارزشیابی، خانواده، توانمند کردن دانش آموز و توانمندتر کردن معلم طبقه بندی شد، و در نهایت ۱۶ مقوله به دست آمده در دو طبقه کلی ۱- چالشهای آموزش مجازی ۲- راهبردهای اثربخشی آموزش مجازی طبقه بندی شد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is CORONAEOCA01_017. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1378129/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
امانی طهرانی، محمود و قربانی، مریم و عزیززاده، فاطمه،1399،چالش ها وراهبردهای افزایش اثر بخشی آموزش مجازی از دیدگاه والدین دانش آموزان دوره ابتدایی،National Conference on Corona Education،Shiraz،https://civilica.com/doc/1378129

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support