ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

شناسایی آلتراسیون های مرتبط با کانی سظازی مس با پردازش داده های ماهواره ای +ETM به روش کمترین مربعات رگرسیون شده و کنترل زمینی در جنوب شرق ورقه یکصدهزار کجان، استان اصفهان

Year: 1391
COI: CISEG04_101
Language: PersianView: 934
This Paper With 6 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 6 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

مریم قربانی - دانشجوی کارشناسی ارشد زمین شناسی اقتصادی، دانشگاه شهید بهشتی
لیلا پیره - کارشناسی ارشد اکتشاف معدن دانشگاه صنعتی اصفهان، عضو هیئت علمی دانشگاه
هوشنگ اسدی هارونی - عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی
سعید علیرضایی

Abstract:

یکصد هزارم کجان در شمال شرق اصفهان واقع شده است و قسمتی از زون ساختاری ایران مرکزی می باشد. این محدوده عموماً از سنگهای آتشفشانی سنوزوئیک با ترکیب فلسیک تا حد واسط ، و نفوذی های اسیدی تا بازیک پوشیده شده است. در جنوب شرقی ورقه مزبور، اندیس رگه ای مس کالچویه، به صورت رگه های کوارتز درشت بلور همراه با کانیهای سولفیدی شامل پیریت و کالکوپیریت، گالن و استالریت که در سطح تا حدی اکسید شده اند قرار دارد. در مجاورت کالچویه در چند نقطه آلتراسیون آرژیلیک و پروپیلیتیک قرار دارد. به منظور شناسایی زونهای آلتراسیون مرتبط با کانی سازی مس و همچنینی بررسی احتمال وجود کانی سازی مشابه در کالچویه، در این پژوهش مطالعات دور سنجی به همراه مشاهداف میدانی در اطراف اندیس کالچویه، محدوده جنوب شرق ورقه کجان انجام شد. در این راستا پس از پردازش اولیه تصاویر +ETM محدوده مورد مطالعه، پردازش نهایی با اعمال روشهای نسیت های باندی، کمترین مربعات رگرسیون شده Ls-Fit و ترکیب رنگی تصاویر انجام گردید و زونهای آلتراسیون مرتبط با کانی سازی تعیین و مورد پی جویی صحرایی، نمونه برداری و آنالیز شیمیائی به روش ICP قرار گرفت. نزدیک ترین این مناطق دگرسانی به اندیس مس کالچویه، شامل یک منطقه دگرسانی وسیع سیلیسی، رسی و فیلیک، حاوی مقادیر اندکی اکسید آهن و پیریت و مالاکیت است که در محدوده یک افق خاک نسوز در حال بهره برداری قرار دارد. آنالیز از این افق خاک نسوز تمرکز بالائی از مس، طلا، نقره و چند عنصر دیگر را نشان داد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is CISEG04_101. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/169182/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
قربانی، مریم و پیره، لیلا و اسدی هارونی، هوشنگ و علیرضایی، سعید،1391،شناسایی آلتراسیون های مرتبط با کانی سظازی مس با پردازش داده های ماهواره ای +ETM به روش کمترین مربعات رگرسیون شده و کنترل زمینی در جنوب شرق ورقه یکصدهزار کجان، استان اصفهان،4th Conference of Iranian Society of Economic Geology،Birjand،https://civilica.com/doc/169182

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

 • امینی، ب، 1379، نقشه زمین شناسی _ _ 1/100000 کجان، ...
 • سن سلیمانی، عاطفه، اسدی، هوشنگ ودیگران، 1390، شناسایی نقاط دارای ... [Conference Paper]
 • اسدی هارونی، هوشنگ، 1390، کاربرد دورسنجی در اکتشاف ذخایر معدنی، ...
 • Khan, S.D. and Jacobson, S..2008 , Remote sensing and geochemistry ...
 • Mather, P.M., Computer Processing of Remotely- Sensed Images, John Wiley, ...
 • Research Info Management

  Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

  اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

  Scientometrics

  The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
  Type of center: دانشگاه دولتی
  Paper count: 21,613
  In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

  مقالات پیشنهادی مرتبط

  New Papers

  Share this page

  More information about COI

  COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

  The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

  Support