پیش بینی منحنی نیرو ـ تغییر مکان کابلها و پیچ سنگهای تمام تزریقی با استفاده از روش شبکه های عصبی و مقایسه آن با روشهای آماری و تجربی

Publish Year: 1390
نوع سند: مقاله کنفرانسی
زبان: Persian
View: 557

This Paper With 8 Page And PDF Format Ready To Download

  • Certificate
  • من نویسنده این مقاله هستم

این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

استخراج به نرم افزارهای پژوهشی:

لینک ثابت به این Paper:

شناسه ملی سند علمی:

SMEC08_089

تاریخ نمایه سازی: 4 اسفند 1391

Abstract:

کابلها و پیچ سنگهای تمام تزریقی ازمتداولترین تقویت کننده هادرپایداری سازه ها ی سنگی می باشد درشرایط ازمایشگاه برای مدل کردن رفتار این پیچ سنگ ها از ازمایش بیرون کشیدن Pullout استفاده میگردد دراین ازمایش تحت شرایط مختلف تاکنون تا مرحله خاصی از ظرفیت باربری پیچ سنگ بدست آمده و ازطریق منحنی نیرو تغییر مکان نمایش داده شده است دراین مقاله ازروش نوین شبکه های عصبی به همراه مدلهای آماری برای پیش بینی منحنی نیرو تغییر مکان کابلها و پیچ سنگهای تمام تزریقی و همچنین برای درک رفتار واقعی آنها درتوده سنگ بکارگرفته شده است نتایج حاصل ازشبکه های عصبی که با استفاده از اموزش داده های ازمایشگاهی موجود توسط الگوریتم اموزشی پس انتشار خطا BP صورت گرفته همبستگی خوبی 85درصد با مدلهای آماری و ازمایشگاهی دارد.

Authors

علی فرهادیان

کارشناسی ارشد مهندس یمعدن مکانیک سنگ

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :
  • منهاج، محمد باقر ؛ مبانی شبکه های عصبی، انتشارات دانشگاه ...
  • نصیری، رسول؛ فرازی بر SPSS13، انتشارات نشر گستر، تهران، . ...
  • _ _ _ _ and composite material Tendons fr ...
  • نمایش کامل مراجع