تولید کنسانتره خوراک کارخانه گندله سازی سنگ آهن از باطله های کم عیار و بسیار پر سولفور کارخانه فرآوری مگنتیت گل گهر سیرجان و ارائه فلوشیت

Publish Year: 1391
نوع سند: مقاله کنفرانسی
زبان: Persian
View: 4,982

This Paper With 8 Page And PDF Format Ready To Download

  • Certificate
  • من نویسنده این مقاله هستم

استخراج به نرم افزارهای پژوهشی:

لینک ثابت به این Paper:

شناسه ملی سند علمی:

IMT01_091

تاریخ نمایه سازی: 30 فروردین 1392

Abstract:

باطله های سنگ آهن پرسولفور نوعی باطله پرمخاطره زیست محیطی اند که می توانند به منظور تولید کنسانتره سنگ آهن خوراک واحدهای گندله سازی و ایجاد ارزش افزوده مورد ا ستفاده قرار گیرند. اخیراً کارخانه فرآوری مگنتیت گل گهر سالانه بیش از 2 میلیون تن باطله سنگ آهن خشک، تولید می کند که در ردیف ذخایر کم عیار، پرفسفر و بسیار پرگوگرد قرار می گیرد. هدف این تحقیق تولید کنسانتره سنگ آهن از این باطله ها در مقیاس آزمایشگاهی و ارائه فلوشیتی مناسب می باشد. مجموعه مطالعات ویژگی شناختی، پیش فرآوری توسط مارپیچ همفری (مقیاس پایلوت)، جدایش مغناطیسی شدت پائین و شدت بالا و بیش فرآوری فلوتاسیون به منظور سولفورزدایی از کنسانتره انجام شد. فلوشیتی ارائه گردید که طبق آن از خوراکی با عیار S=3.83%, Fe28.22% و P=0.34% کنسانتره ای با عیار S=0.18%, Fe=67.33% و P=0.08% و با بازیابی 60% آهن غیر پیریتی، تولید می شود. این کنسانتره تمامی شرایط برای خوراک دهی به واحدهای گندله سازی و سپس فولاد سازی به روش احیای مستقیم را داراست.

Authors

ابراهیم پناهی

کارشناس ارشد مهندسی فرآوری مواد معدنی، دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهر ج

علی اکبر عبداله زاده

استادیار گروه مهندسی معدن دانشگاه کاشان

عباس سام

استادیار بخش مهندسی معدن، دانشگاه شهید باهنر کرمان

امیرپرویز مهرانی

کارشناسی ارشد مهندسی فرآوری مواد معدنی، مجتمع سنگ آهن گل گهر سیرجان

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :