Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

کنترل و مدیریت همزمان هزینه و زمان در پروژه های عمرانی از طریق کاربرد منطق فازی درمدیریت ریسک

Year: 1392
COI: NCBM01_557
Language: PersianView: 1,469
This Paper With 10 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 10 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

ابراهیم نورالدین موسی - دانش آموخته کارشناسی ارشد گروه مهندسی عمران – مهندسی و مدیریت ساخت ، دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات خوزستان
مسعود اولی پور - استادیار گروه مهندسی عمران ،دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات خوزستان
عبدالکریم عباسی دزفولی - استادیار گروه مهندسی عمران ،دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات خوزستان

Abstract:

پروژه ها مجموعه ای از فعالیت های منحصر به فرد می باشند که به منظور تامین هدفی منحصر به فرد تعریف می شوند. پیش از اجرا ، فعایتهای پروژه جهت اجرا در آینده پیش بینی شده و برنامه زمان بندی اولیه پروژه تنظیم میشود. با توجه به مبهم وغیر شفاف بودن آینده، وجود ریسک ها و عدم قطعیت ها در روند اجرایی پروژه ها اجتناب ناپذیر می باشد زیرا پیش بینی دقیق آینده خارج از توانایی های بشر می باشد. پروژه ها بر اساس مقادیر تخمین هایی که ناشی از در دست داشتن اطلاعاتاندکی در مورد وضعیت آتی پروژه ها می باشد، برنامه ریزی می شوند که با توجه به غیر قطعی بودن برنامه ریزی های انجامشده، ایجاد تاخیرات زمانی و تحمیل هزینه های ناشی از عدم قطعیت ها امری اجتناب ناپذیر می باشد. بررسی ها نشان می دهد که بسیاری از مشکلات و تاخیرات ایجاد شده، هزینه های تحمیل شده و انحرافات از برنامه در پروژه ها قابل پیش بینی،برنامه ریزی و ارزیابی بوده اند. از سوی دیگر به منظور جلوگیری از افزایش حجم بودجه ای و زمانی پروژه ها، به کار گیریسیستم های مدیریت پروژه از جمله آنالیز و برنامه ریزی ریسک ها و عدم قطعیت ها امری ضروری به نظر می رسد. به همین منظور اغلب سازمان ها به منظور نیل به اهداف خود، نظیر افزایش بهره وری پروژه ها و کاهش انحرافات از برنامه، به آن سورفته اند که تا حد امکان استاندارد های مدیریت پروژه را در پروژه های خود اجرا کنند. یکی از پر کاربرد ترین استانداردهای مدیریت پروژه، مبحث مدیریت ریسک می باشد که در این مقاله با بررسی همزمان اثر ریسک زمان و هزینه در یکی از پروژه های عمرانی شرکت ملی مناظق نفتخیز جنوب در حوزه راه سازی با عنوان پروژه احداث جاده پاگچ مسجد سلیمان تا واحد بهره برداری پرسیاه ایذه از طریق جمع آوری اطلاعات در رابطه با مدیریت ریسک، نظریه اعداد فازی، منطق فازی، نرم افزار MATLAB نرم افزار تحلیل آماریSPSSو تجزیه و تحلیل و ترکیب آنها با ارائه مدلی مشتمل بر 7 مرحله و 20 پلهزیرمرحله( جهت استفاده در پروژه های عمرانی به منظور افزایش دقت برنامه ریزی ها ارائه گردیده است که نتایجی متفاوت از روشهای موجود و سنتی نظیر ) روش احتمال وقوع * میزان تاثیر ( برای مدیریت ریسک بدست می دهد

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is NCBM01_557. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/249530/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
نورالدین موسی، ابراهیم و اولی پور، مسعود و عباسی دزفولی، عبدالکریم،1392،کنترل و مدیریت همزمان هزینه و زمان در پروژه های عمرانی از طریق کاربرد منطق فازی درمدیریت ریسک،1st National Conference on Business Management،Hamadan،https://civilica.com/doc/249530

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

  • آذر، عادل. فرجی، حجت (1389) ؛ علم مدیریت فازی. جلد ...
  • بوجادزیف، جورج (1381) ؛ منطق فازی و کاربردهای آن در ...
  • رضوی فلاحیه، سید محمد (1390) _ بررسی روش ها و ...
  • روزبهی، صادق . جدا، خدیجه (1387) ؛ (مدیریت ریسک پروژه ...
  • نورالدین موسی، ابراهیم (1392) _ بررسی اثر توام ریسک هزینه ...

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

کدام مقالات به این منبع استناد نموده اند

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 12,340
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support