تاثیر فناوری اطلاعات بر ارتقای کارآفرینی سازمانی با استفاده از معادلات ساختاری مطالعه موردی ( کارکنان شرکت پست جمهوری اسلامی ایران)

Publish Year:

1392

نوع سند:

مقاله کنفرانسی

زبان:

Persian

View:

737

This Paper With 7 Page And PDF Format Ready To Download

  • Certificate
  • من نویسنده این مقاله هستم

استخراج به نرم افزارهای پژوهشی:

لینک ثابت به این Paper:

شناسه ملی سند علمی:

ICMM01_0308

تاریخ نمایه سازی: 9 تیر 1393

Abstract:

در این مقاله تأثیر فناوری اطلاعات بر کارافرینی سازمانی کارکنان شرکت پست جمهوری اسلامی ایران ارائه می گردد. این تحقیق به صورت توصیفی، پیمایشی و همبستگی انجام گرفت. پس از مطالعه ادبیات تحقیق، مؤلفه ها و عوامل مؤثر بر فناوری اطلاعات و کارآفرینی سازمانی در بین کارکنان شرکت پست جمهوری اسلامی ایران مشخص گردید. جامعه آماری این تحقیق شامل 700 نفر از کارکنان شرکت پست جمهوری اسلامی ایران بود. نمونه آماری 250 نفری از آن استخراج گردید. بررسی ها در سطح 95 درصد اطمینان نشان داد که بین مؤلفه های (شایستگی کارکنان، قابلیت تنظیم، سازگاری، اتصال، سرعت، بخش بندی، قابلیت و امکانات، نوین بودن) فناوری اطلاعات با کارآفرینی سازمانی رابطه معنی دار وجود دارد. ضریب کرونباخ پرسشنامه مقدار 0/82 بدست آمده، چون ضریب مذکور بزرگتر مساوی 75 % یا 75 درصد می باشد بنابر این پرسشنامه دارای اعتبار می باشد.

Authors

سید حسنرسولی
سید حسن رسولی

کارشناسی ارشد مدیریت فناوری اطلاعات، دانشگاه آزاد اسلامی واحد الکترونیکی تهران، ایران

کیامرثفتحی هفشجانی
کیامرث فتحی هفشجانی

عضو هئیت علمی گروه مدیریت صنعتی، دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب، ایران

حامد کاظمی پور

عضو هئیت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران پرند ، ایران

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :