Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

نظام شناسایی خطرها' رویکردی کارامد برای یافتن و کنترل خطرها

نهمین همایش حمل و نقل ریلی
Year: 1386
COI: RTC09_001
Language: PersianView: 1,115
This Paper With 9 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 9 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

علیرضا نوری - معاون مدیر بازرگانی و برنامه ریزی قطارها - شرکت قطارهای مسافری رجاء
کیانوش منادی طبری - سرپرست گروه ایمنی مدیریت بازرگانی و برنامه ریزی قطارها - شرکت قطارهای

Abstract:

در رویکردهای نوین به موضوع ایمنی ، فرایند » شناسایی خطر « به عنوان نخستین ، و همچنین مهمترین گام برای دستیابی به سطوح قابل قبول ایمنی و نیز بهبود و ارتقای سطح ایمنی در یک سازمان ، معرفی شده است و این واقعیت را می توان، با جستجویی کوتاه در ادبیات موضوع ، به سرعت دریافت . از طرفی شرکت رجاء به عنوان نخستین سازمان ریلی در کشور – و حتی در منطقه – ، در حال طراحی یک سیستم مدیریت ایمنی مبتنی بر اندازه گیری و پایش ریسک خطرها می باشد . در چنین سیستمی ، فرایند شناسایی خطر و ارزیابی ریسک به عنوان » قلب سیستم « ، نقش بسیار حیاتی در صحت عملکردِ کلِ سیستم مدیریت ایمنی خواهد داشت . اما به هنگام اجرای » فرایند شناسایی خطر « ، همواره سازمانها و ارگانها با این چالش مواجه شده اند که کدام روش برای شناسایی خطر مناسب تر خواهد بود؟ و صد البته این موضوع هنگامی حادتر می شود که بدانیم بیش از یکصد روش برای » شناسایی خطر « در دنیا معرفی شده اند و انتخاب مناسب ترین روش از میان آنها ، مستلزم صرف انرژی و هزینة قابل توجهی می باشد . در این مقاله به معرفی یک روش برای شناسایی خطرها ، خواهیم پرداخت که بصورت یک طرح ابتکاری ، به » نظام پیشنهاد های شرکت رجاء « ارائه گردید و پس از بررسی جوانب موضوع ، تصمیم به اجرای آن گرفته شد . این پیشنهاد که عنوان آن عبارت بود از " استقرار نظام شناسایی خطرها در شرکت رجاء " ، مبتنی بر این اصل است که و به «آموزش» لذا ، با اندکی « بهترین شناسایی کننده گان خطرها همان افرادی هستند که با آن خطرها سروکار دارند » تبع آن » افزایش میزان حساسیت پرسنل در برابر خطرها « و همچنین با » ایجادجنبه های انگیزشی – « مانند پاداش و تشویق - ، می توان از پرسنل خواست که ر اساً اقدام به شناسایی خطرها ، در حیطة عملکردی خودکنند . البته این خطرها ، پس از انجام پردازش های لازم برای استفاده در سایر مراحل سیستم مدیریت ایمنی مورد استفاده قرارخواهند گرفت . سازمان نیز به منظور تقدیر از پرسنلی که خطرها شناسایی شده توسط آنها ، واجد شرایط مربوطه باشند ، آنها را مورد تشویق قرارمی دهد .

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is RTC09_001. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/29914/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
نوری، علیرضا و منادی طبری، کیانوش،1386،نظام شناسایی خطرها' رویکردی کارامد برای یافتن و کنترل خطرها،9th Railway Transportation Conference،Tehran،https://civilica.com/doc/29914

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support