ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

نظارت پرستارانه؛ نقش مدیریت شهری در حیات فرهنگی شهر تهران

Year: 1391
COI: MATRISEF01_005
Language: PersianView: 466
This Paper With 14 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 14 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

سید محمد بهشتی - عضو هیئت علمی دانشکده میراث فرهنگی و عضو فرهنگستان هنر

Abstract:

احوال شهروندان تأثیر مستقیم بر احوال شهر دارد و به عبارتی، آنچه جایی راشهر می کند، جریان داشتن حیات مدنی است. اگر شهری از حیات مدنیبرخوردار باشد، چهره ای دلپذیر خواهد داشت و بر عکس، شهری که حیاتمدنی نداشته باشد، هر قدر که کالبدش مورد توجه قرار گیرد و برای بهبود،نوسازی و توسعه آن ت لاش شود، در نهایت، مانند جسدی بی جان خواهد بود.در شرایط ناخوش احوالی اجتماعی، مدیریت شهری خود را صاحبخانه وشهروندان را میهمان می داند که باید مطابق میل او رفتار کنند. در این حالت،مفهوم مدیریت شهری به مفهوم خدمات شهری و توسعه های عمرانی و دربهترین حالت، به برنامه ریزی برای آینده شهر در قالب طرح های جامع وتفصیلی تنزل پیدا می کند که در نهایت، با ملاک هایی ک می سنجیده می شود.این در حالی است که اصلی ترین وظیفه نظام مدیریت شهری، توجه به حیاتمدنی و ایجاد فرصت برای بروز حال خوش مدنی و پرستاری از این حال است.یکی از عیارهای کارامدی نظام مدیریت شهری، توجه به مفهوم فرهنگ در همهساحات آن است؛ به ویژه ساحت سوم از معنای فرهنگ که نیاز به پرستاری داردو از آنجا که تهران در این معنی، پایتخت فرهنگی ایران است، پرستاری وحمایت بیشتر اهمیت می یابد. این پرستاری معنی مداخله فاعلانه را ندارد؛ بلکهاز قضا فقط به معنی مساعد کردن زمینه برای بروز و رشد قابلیت ها واستعدادها و تکمیل چرخه های تولید فرهنگی است.

Keywords:

شهر، مراتب مدیریت شهری، حیات فرهنگی، ساحات فرهنگ،مدنیت و بحران مدنیت، تهران

Paper COI Code

This Paper COI Code is MATRISEF01_005. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/309138/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
بهشتی، سید محمد،1391،نظارت پرستارانه؛ نقش مدیریت شهری در حیات فرهنگی شهر تهران،Tehran Strategic Cultural Management Conference،Tehran،https://civilica.com/doc/309138

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support