ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

شناسایی و رفع مشکلات فرآیندی مبدل های گرمایی در صنایع

Year: 1389
COI: JR_MOBADEL-5-28_005
Language: PersianView: 479
This Paper With 5 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 5 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

عرفان زیاری فر - اعضاء هیئت علمی گروه مهندسی شیمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ماهشهر
سروش زرین آبادی - اعضاء هیئت علمی گروه مهندسی شیمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ماهشهر

Abstract:

در این پژوهش بهترین میزان شدت جریان آب دور ریز برای بخش جوش آور برج تقطیر واحد الفین یکی از واحدهای پتروشیمی استان خوزستان واقع در منطقه ویژه اقتصادی ماهشهر، برای عملکرد برج در بهینه ترین حالت ممکن مورد مطالعه و تحقیقعملی و علمی قرار گرفته است. آب دور ریز برج استریپینگ یا همان برج جدا کننده مواد هیدروکربنی از آب فرآیندی واقع در واحد الفین یکی از واحدهای پتروشیمی استان خوزستان برای اینکه طبق استانداردهای زیست محیطی وISO14000با درجه حرارت بسیار بالا دور ریز نشود، باید تا دمایی معقول سرد شده و سپس دفع گردد. لذا این عمل توسط یک مبدل حرارتی از نوع پوسته و لوله و با استفاده از آب خنک کننده، انجام میشودبا توجه به شرایط خاص فرآیندی، در اثر تولید رسوب مسیر عبور سیال فرآیند در این مبدل حرارتی بعد از مدت زمان کوتاهیمسدود شده و باعث ایجاد افت فشار و در نتیجه کاهش قابل ملاحظه در راندمان مبدل میگردد. لذا این موضوع باعث ایجاد از مطالعاتی که از آوریل سال 2009 برای اولین بار بر بروی این موضوع انجام شده است به همراه کلیه اطلاعات استنتاج شده از این تحقیقات با در نظر گرفتن کلیه متغیرهای تاثیر گذار بر این فرآیند در یک واحد صنعتی واقعی مطالعات لازم صورت گرفتهو در نهایت یک مدل ریاضی در این خصوص ارائه گردیده است. لازم به ذکر است که مدل بدست آمده با درصد خطای قابل قبول تا میزان زیادی رفتار سیستم مورد بحث را پیش بینی نموده وپیاده سازی عملی نتایج بدست آمده منجر به رفع مشکل فرآیندواحد در این خصوص شده است. به همراه مدل پیشنهادی با ارائه گردیده است

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_MOBADEL-5-28_005. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/326651/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
زیاری فر، عرفان و زرین آبادی، سروش،1389،شناسایی و رفع مشکلات فرآیندی مبدل های گرمایی در صنایع،https://civilica.com/doc/326651

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

کدام مقالات به این منبع استناد نموده اند


بر اساس سیستم تحلیلی استنادات مقالات، تاکنون برای نگارش 1 Paper استفاده شده است.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 2,600
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support