حل معادله فنر دافینگ نرمال شده با استفاده از تئوری اغتشاش

Publish Year: 1394
نوع سند: مقاله کنفرانسی
زبان: Persian
View: 2,146

متن کامل این Paper منتشر نشده است و فقط به صورت چکیده یا چکیده مبسوط در پایگاه موجود می باشد.
توضیح: معمولا کلیه مقالاتی که کمتر از ۵ صفحه باشند در پایگاه سیویلیکا اصل Paper (فول تکست) محسوب نمی شوند و فقط کاربران عضو بدون کسر اعتبار می توانند فایل آنها را دریافت نمایند.

  • Certificate
  • من نویسنده این مقاله هستم

استخراج به نرم افزارهای پژوهشی:

لینک ثابت به این Paper:

شناسه ملی سند علمی:

ICIKT07_012

تاریخ نمایه سازی: 22 مهر 1394

Abstract:

فنر دافینگ دارای معادله ای غیر خطی هست که مبتنی بر جرم فنر و رابطه کشیدگی و فشردگی آن می باشد. با نشان دادن این رابطه به طورکلی شناختی از این قضیه به دست می آید. سپس به حل این معادله به روش های تئوری اغتشاش¹ و توازن هارمونیک ها² پرداخته می گردد. بااستفاده از تئوری اغتشاش به یک معادله غیر خطی رسیده و از توازن هارمونیک ها در حل بقیه مسئله استفاده می شود. با استفاده از نرم افزار Maple به جواب دلخواه رسیده و درباره منحصر به فرد بودن آن بحث می شود. در مرحله بعد با مقایسه پاسخ تحلیلی و عددی به بررسی خطای بین این دو پاسخ می پردازیم. خطای کم دو پاسخ کیفیت روش تئوری اغتشاش در حل مسئله غیر خطی (دافینگ) نشان می دهد.

Authors

ابولفضل رنجبر نوعی

دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :