ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی تاثیر متاکائولین بر رفتار مکانیکی خاک های ماسه ای تزریق شده با دوغاب سیمان

Year: 1394
COI: CAECONF01_271
Language: PersianView: 382
This Paper With 13 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 13 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

محمدامین فرهپور - کارشناسی ارشد مهندسی عمران _مکانیک خاک و پی گروه عمران دانشکده مهندسی دانشگاه بوعلی سینا
محمد ملکی - دانشیار دکتری عمران مکانیک خاک و پی گروه عمران دانشکده مهندسی دانشگاه بوعلی سینا همدان
ریحانه خرم روئی - کارشناسی مهندسی معماری گروه معماری دانشکده هنر و معماری دانشگاه بوعلی سینا همدان

Abstract:

هدف ازاجرای این تحقیق بررسی رفتارمقاومتی ماسه تزریق شده بادوغاب حاصل ازترکیب سیمان بنتونیت و متاکائولین بود برای این منظور درصدهای متفاوتی ازسیمان دردوغاب سیمانی - بنتونیتی با متاکائولین جایگزین شده و بادونسبت مختلف آب به مواد چسباننده 2/5 و 4تهیه و به درون نمونه های ماسه ای تزریق شد جهت بررسی تاثیر بنتونیت و متاکائولین درپایدارسازی دوغاب ازازمایش آب اندازی استفاده شد همچنین برایبررسی رفتارمقاومتی نمونه های تزریق شده ازمایشهای سه محوری محدود شده انجام گرفت نتایج نشان دادند که افزودن متاکائولین به دوغابهای سیمانی - بنتونیتی موجب افزایش پایداری دوغاب و کاهش پدیده آب اندازی شد نتایج حاصل ازازمایش سه محوری نیز نشان داد که دردوغاب با نسبت آب به مواد چسباننده 2/5 با جایگزین شدن 10درصد ازسیمان با متاکائولین درتنشهای همه جانبه 100و200کیلوپاسکال ضمن حفظ مقاومت فشاری خاک تزریق شده رفتارقبل و پس ازگسیختگی آن بهبود یافت اما دردوغاب با نسبت آب به مواد چسباننده 4جایگزینی درصدی ازسیمان با متاکائولین مقاومت فشاری خاک تزریق شده را کاهش داد و تغییری دررفتارگسیختگی ایجادنکرد بنابراین بطور کلی میتوان نتیجه گرفت که تاثیر مثبت متاکائولین درترکیب دوغاب سیمانی - بنتونیتی به غلظت دوغاب و شرایط محیط ازقبیل تنش همه جانبه بستگی دارد و درحالتهای مختلف می بایست این مقدار را با روش سعی و خطا بدست آورد

Keywords:

متاکائولین ، سیمان ، ماسه و تزریق

Paper COI Code

This Paper COI Code is CAECONF01_271. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/389798/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
فرهپور، محمدامین و ملکی، محمد و خرم روئی، ریحانه،1394،بررسی تاثیر متاکائولین بر رفتار مکانیکی خاک های ماسه ای تزریق شده با دوغاب سیمان،On Modern Archievements in Civil Engineering Architecture, Environment and Urban Management،Tehran،،،https://civilica.com/doc/389798

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

 • De Ifosse-Ribay, E., Djeran-Maigre, I., Cabrillac, R., & Gouvenot, D. ...
 • Kolovos, K. G., Asteris, P. G., Cotsovos, D. M., Badogiannis, ...
 • Research Info Management

  Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

  اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

  Scientometrics

  The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
  Type of center: دانشگاه دولتی
  Paper count: 9,267
  In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

  مقالات پیشنهادی مرتبط

  New Papers

  Share this page

  More information about COI

  COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

  The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

  Support