ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

نقش مدیریت (برنامه های) استراتژیک حمایتی و توانمندسازی افراددر اثر بخشی مولفه های رفاه و سلامت اجتماعی در تهران

Year: 1394
Publish place:
COI: ICMHCONF01_554
Language: PersianView: 389
This Paper With 12 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 12 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

Abstract:

زمینه و هدف : رفاه اجتماعی در هر جامعه از اساسی ترین نیازهای اجتماعی است که جامعه باید از آن برخوردارباشند . ارتقای سلامت و رفاه اجتماعی فرآیند قادر سازی مردم برای افزایش توان کنترل آنها برسلامت و رفاه خود وجامعه و نیز قادر سازی آنها برای بهبود وضعیت سلامتشان می باشد . رویکرد جدید آموزش سلامت و رفاه برای دستیابیبه هدف ارتقای سلامت و رفاه توانمند سازی است توانمند سازی در مفهوم کلی آن ، فرآیندی است که در آن افرادگروهها و جوامع از وضعیت موجود زندگی و شرایط حاکم بر آن آگاهی پیدا می کنند و برای تغییر شرایط موجود به سمتشرایط مطلوب اقدام آگاهانه و سازمان یافته انجام می دهند . این پژوهش به دنبال طرح این پرسش است که برنامه هایاستراتژیک حمایتی و توانمند سازی افراد در سطح مولفه های رفاه اجتماعی تا چه میزان دراثر بخشی رفاه و سلامتاجتماعی آنان موثر می باشد ؟روش بررسی : روش مطالعه در این پژوهش برمبنای پیمایش و نوع پژوهش توصیفی با استفاده از روشهمبستگی دنبال شده است. جامعه آماری تحقیق حاضر شامل کلیه زنان و مردان متاهل واقع در سن (64-15) ساکندر مناطق منطقه 1 شمال و منطقه 20 جنوب تهران می باشد، جمعیت جامعه آماری خانوارها برمبنای سرشماریسال 1390 حدود 273421 نفر گزارش شده است . که تعداد 483 نفر به شیوه فرمول کوکران و بر مبنای نمونه گیریتصادفی خوشه ای انتخاب و براساس پرسشنامه حمایت اجتماعی (MOS) با ضریب آلفای کرونباخ در دامنه ای از 0/74 تا0/93 (شربورن و استوارت، 1991) انتخاب شده اند. و پرسشنامه پژوهشگر ساخته با ضریب آلفای کرونباخ 73 % موردمطالعه قرارگرفته است . برای تحلیل داده ها از آزمون تحلیل واریانس و ضریب همبستگی استفاده شده است.نتایج : برنامه های استراتژیک و توانمند سازی افراد در سطح مولفه های رفاه اجتماعی از جمله : خدمات آموزشبهداشت عمومی ، اشتغال زایی ، خدمات تامین و احساس امنیت اجتماعی و اقتصادی خانواده ها ، هزینه های رفاهی ویارانه ای خانواده ها و خدمات حمایتی دراثر بخشی رفاه و سلامت اجتماعی آنان موثر می باشد ؟ با توجه به مقدار درسطح معنی داری ، همسانی بین واریانس ها وجود داشته است. و میانگین نمرات نشان می دهد که حمایت اجتماعیخانواده در جنوب تهران بیشتر از خانواده ها در شمال تهران می باشد.

Keywords:

مدیریت (برنامه های) استراتژیک , حمایتی و توانمندسازی , اثر بخشی مولفه های رفاه و سلامت اجتماعی

Paper COI Code

This Paper COI Code is ICMHCONF01_554. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/425772/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
ساولانی، محمد،1394،نقش مدیریت (برنامه های) استراتژیک حمایتی و توانمندسازی افراددر اثر بخشی مولفه های رفاه و سلامت اجتماعی در تهران،کنفرانس بین المللی مدیریت و علوم انسانی،https://civilica.com/doc/425772

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

 • Andrews. Frank, & Others, (1976), _ Social Indicators of Wwll-being", ...
 • Argyle _ Micheal (2000) , The psychology of happiness second ...
 • Research Info Management

  Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

  اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

  کدام مقالات به این منبع استناد نموده اند


  بر اساس سیستم تحلیلی استنادات مقالات، تاکنون برای نگارش 29 Paper استفاده شده است.

  New Papers

  Share this page

  More information about COI

  COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

  The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

  Support