Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

رویکرد پیش ساختگی و مدولار در ساخت فضاهای انعطاف پذیر

Year: 1395
COI: NICONF03_028
Language: PersianView: 1,344
This Paper With 10 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 10 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

مسعود صیادی - نویسنده- کارشناسی ارشد مهندسی عمران گرایش خاک و پی، اسلام آباد غرب، کرمانشاه، ایران
مالک رشیدی - کارشناسی ارشد مهندسی معماری، مدرس دانشگاه فنی و حرفه ای اسلام آباد غرب، کرمانشاه، ایران

Abstract:

معماری و مسکن، همواره از لحاظ اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و اقلیمی تابع هر منطقه است. ماهیت، میزان کمبود و وجوه نیازهای سکونتی بر حسب گروه های درآمدی قشرهای اجتاعی متفاوت است. پرواضح است هریک به تبع ویژگی های خود، راهکارهای متفاوتی را ایجاب می کند، که مسکن انعطاف پذیر یکی از این راهکارهای مذکور است. طراحی انعطاف پذیر باید بتواند، با سهولت در برابر تغییراتی که در طول زندگی بوجود می آید جوابگو باشد. سیستم های ساختمانی نوین در طراحی، انعطاف پذیری معنی را میسر می سازند و امکان بهبود را بوجود می آورند. و این در حالی است که سیستم های ساختمانی متداول برای تغییر طراحی نشده اند و هر تغییر شکلی در بنا با تخریب بخش و یا گاه تمامی آن همراه خواهد بود. مزایای چنین رویکردی در طراحی قابل لحاظ و بیان است که: قابلیت استفاده برای مدت زمان بیشتری را داراست. با تجربه و مداخله کاربران مطابقت پیدا می کند. ماندگاری اقتصادی و اکولوزیکی بیشتری دارد و از مزایای ابداعات تکنیکی به سهولت برخوردار می شود. این مزیت با توجه به خواسته های کاربران و تنگناهای زمانی، صنعت پیش ساختگی و مدولار ساختمان را مطرح می سازد. هدف از این مطالعه که بر اساس روش توصیفی- تحلیلی به بررسی مدولار بودن با صنعت پیش ساختگی در جهت ایجاد و معرفی این خاصیت در راه رسیدن به مسکن انعطاف پذیر می باشد که در واقع نوع جدیدی از به چالش کشیدن معماری را به عرصه نمود قرار می دهد که بر اساس آن به قیاس و رابطه بین صنعت پیش ساختگی با عنصر مدولاراسیون و نیز بیان نقاط ضعف و ارائه راهکار آن می پردازد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is NICONF03_028. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/505260/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
صیادی، مسعود و رشیدی، مالک،1395،رویکرد پیش ساختگی و مدولار در ساخت فضاهای انعطاف پذیر،The Third Scientific Conference on New Horizons in Geography and Architectural and Urban Planning of Iran،Tehran،https://civilica.com/doc/505260

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

 • مجبوریان، ، حسنعلی، _ : آنالیز دیوارهای برشی مرکب از ...
 • محمد زاده، فرزاد، ": مدل سازی رفتار اتصالات افقی سازه ...
 • مرکز انتشارات دانشگاه علم و صنعت ایران، 1379 _ 3- ...
 • طاحونی، شاپور، : اجزای محدود برای تحلیل سازه 5 ا"، ...
 • دکتر حسین محمدی دوستدارو همکاران، آنالیز غیرخطی رفتار اتصالات در ...
 • علی الحسابی، مهران و برهانی داریان، فرناز (1385) مسکن انعطاف ...
 • عینی فر، علیرضا(382 1)الگویی برای تحلیل انعطاف پذیری در مسکن ...
 • مور، فولر (1386)درک رفتار سازه ه، ا ترجمه محمود گلابچی، ...
 • لنگ، جان . 9839 . آفرینش نظریه معماری . ترجمه ...
 • هابراکن، ان.ج (.ودیگران 9817 .، گونه گونیها در خانه سازی ...
 • Al Arayedh, Shaima Ghaz (2006), The Mass Housing Dilemma-An Industrial ...
 • Blengini, Gian Andrea, (2009), Life Cycle of Buildings, Demolition and ...
 • Boedianto, Pauline (2000), Open Building with Precast Concrete Components, Continuous ...

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support