ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی نقش مدیریتی زنان در تعاملات اقتصادی و اجتماعی و فرهنگی جامعه

Year: 1393
COI: WOMEN01_108
Language: PersianView: 732
This Paper With 7 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 7 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

سیده فیضیه هاشمی - دانشجوی رشته کارشناسی حقوق استان کهگیلویه و بویراحمد شهر یاسوج

Abstract:

دریک نگاه خانواده در پهنه تاریخ واحدی اقتصادی بوده که اعضای آن برای تأمین نیازهای معیشتی مشترک با یکدیگر همکاری می کرده اند که نقش مدیریت اقتصادی زنان در آن از اهمیت واقعی برخوردار است.درحال حاضر جامعه انسانی به جهت گذر از مراحل مختلفتاریخی ورود به عصر مدرنیسم و جامعه صنعتی و فراصنعتی استعداد فکری و خلاقیت اندیشه و ابتکار جای توانایی فیزیکی را گرفته و پا به پای آن زنان توانسته اند حضوری مؤثر درعرصههای اجتماعی فرهنگی صنعتی و تولیدی داشته باشند وجایگاه قدرت در جامعه را یکی پس از دیگری فتح نمایند به دنبال این تغییرات مطالبه حقوق واقعی زن از سوی جامعه زنان باعث گسترش نهضت فمینسم در کشور ما گشته است به هر حال بر اساس واقعیات امروز و ضرورت استفاده از ظرفیت پویایی فرهنگ اسلامی و مقررات شرعی باید به فکر ارتقای منطقی و به حقجایگاه زنان در اجتماع خود باشیم درغیر این صورت همچون سایر مسائل فرهنگی پیوسته باید با موضعی منفعلانه در مقابل مطالبات زنان عقب نشینی نماییم و میزان این عقب نشینی و میزان آسیب های فرهنگی و اجتماعی ما در مقابل سیل وحمایت از زنان در عرصهی جهانی و انتشار آن در سطح جامعه نامعلوم خواهد بود در حالی که تعیین یک جایگاه واقعی برای نیم فعال اجتماع دو برابر شدن استعدادهای اجتماع وخارج شودن زنان از فر هنگ مصرفی و نقش بهتر آنان در تربیت فرزندان آینده را در پی خواهد داشت. ریخت و پاش ها چشم و هم چشمیها و ظاهر نگری ها و خود نمایی های غیرمنطقی و منفور عقل و شرع هزینه های گزافی را در زندگی و جامعه تحمیل می نماید که زنان با مدیریتی اصولی و صحیح و حتی می توانند در این راستا موفق باشند زنان در تعاملات فرهنگی و اجتماعی و اقتصادی مدیریتی نوین را به عهده دارند که شرع و مقدسات اسلام نیز آن را تأیید می کند زنی که شاغل است و از نظر اقتصادی به خانواده و جامعه کمک می کند به همان نسبت نیز احترام خانوادگی و نقش تصمیم گیری بیشتری در خانواده دارد. در این تحقیق به روش مقایسه ای عمل شده است.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is WOMEN01_108. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/558860/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
هاشمی، سیده فیضیه،1393،بررسی نقش مدیریتی زنان در تعاملات اقتصادی و اجتماعی و فرهنگی جامعه،The National Conference on the Status and Role of Women in Jihadist Management،Torbat Heydarieh،https://civilica.com/doc/558860

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support