ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

مطالعه ی موردی تحلیل حساسیت نتایج آزمون FWD به تغییرات ضخامت آسفالت با استفاده از سه نرم افزار EVERCALC, ELMOD و MODULUS

Year: 1394
Publish place:
COI: CAAM07_104
Language: PersianView: 227
This Paper With 10 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 10 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

محمدحسین پورلنبر - دانشجوی دکتری راه و ترابری دانشگاه تهران
اورنگ فرزانه - استادیار دانشکده مهندسی عمران، دانشگاه تهران
علی محمد اسمعیلی - معاون فنی و نظارت مهندسی آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک وزارت راه و شهرسازی

Abstract:

ارزیابی وضعیت روسازی از مهمترین بخش های مطالعات بهسازی راه ها محسوب می شود. یک بخش مهم در این ارزیابی انجام آزمون هایی به منظور شناسایی شرایط واقعی لایه های مختلف جهت استفاده در عملیات تعمیر و نگهداری می باشد. مهمترین آزمونی که در این زمینه امروزه به طور وسیعی مورد استفاده قرار می گیرد آزمون افت و خیزسنج ضربه ای (FWD) است. این آزمایش از نوع غیرمخرب بوده و یکی از بهترین شبیه سازی ها را با بارهای ناشی از ترافیک بدست می دهد. نتایج ازمایش FWD به پارامترهای مختلفی بستگی دارد. تحلیل حساسیت بر روی پارامترهای FWD می تواند اهمیت هریک از پارامترها را نشان داده و مقدار تاثیرهریک از آنها را بیان کند. موضوع تحقیق حاضر بررسی تاثیر تغییرات ضخامت لایه ی آسفالت بر روی نتایج حاصل ازتحلیل برگشتی بدست آمده از سه نرم افزار رایج می باشد. داده های مورد استفاده در این تحقیق حاصل نتایج آزمون دستگاه Dynatest FWD بر روی یک راه اصلی در استان خوزستان در سال 1393 می باشد. از سه نرم افزار EVERCALC, ELMOD و MODULUS برای تحلیل و مقایسه ی داده ها استفاده شده است. این سه نرم افزار جزو مهمترین و رایج ترین نرم افزارهای تحلیل برگشتی در دنیا هستند. تحلیل های انجام شده در پروژه مورد مطالعه نشان می دهد که تغییر ضخامت اسفالت بیشترین تدثیر را بر روی مدول آسفالت دارد. در هر سه نرم افزار با افزایش ضخامت آسفالت مدول آسفالت کاهش می یابد و با کاهش ضخامت آسفالت مدول آسفالت افزایش می یابد. حساسیت نرم افزار ELMOD نسبت به دو نرم افزار دیگر در تغییر شخامت آسفالت کمتر است. در هر سه نرم افزار حساسیت نتایج در کم دادن ضخامت اسفالت بیشتر است و هرچقدر که ضخامت آسفالت کمتر باشد نتایج نسبت به حالت اولیه تغییر زیادی خواهد کرد. ضرورت و اهمیت وارد کردن مقدار دقیق تر ضخامت اسفالت برای دو نرم افزار EVERCALC و MODULUS بیشتر از نرم افزار ELMOD می باشد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is CAAM07_104. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/613406/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
پورلنبر، محمدحسین و فرزانه، اورنگ و اسمعیلی، علی محمد،1394،مطالعه ی موردی تحلیل حساسیت نتایج آزمون FWD به تغییرات ضخامت آسفالت با استفاده از سه نرم افزار EVERCALC, ELMOD و MODULUS،هفتمین همایش قیر و آسفالت ایران،Tehran،https://civilica.com/doc/613406

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

 • آیین نامه روسازی آسفالتی راههای ایران(1390)، نشریه شماره 234، معاونت ...
 • محمد حسین‌پور (شهریور 1394)، 2 تحلیل حساسیت داده‌های د ستگاه ...
 • پارامترهای موثر در مدول الاستیسیته حاصل از آزمایشات صحرایی HWD در فرودگاه رفسنجان [Conference Paper]
 • امیر کاووسی، شهروز زمانی مرتضوی (بهار 1383)، "ارزیابی سازه‌ای آزادراه ...
 • M.Y Shahin , (2 _ _ _ "Pavement Management for ...
 • NCHRP Synthesis 381 , (20 .8)" Falling Weight Deflectometer Usage", ...
 • Uzan, . , (1 _ Backcalculation Techniques", Nondestructie Testing of ...
 • ELMOD _ Quick Start Manual , Dynatest _ ...
 • _ EVERSERIES User Guide Pavement Analysis Computer Software and Case ...
 • Scullion, T, Liu, W .(October 2 _ 016Modulus 6.0 for ...
 • 1 _ Vannelaganti, K. M., Feregut, C., Nazarian, s, (1 ...
 • Irwin, L.H. , Yang, W.S. and stubstad, R.N.(1 989), Deflection ...
 • 4- Newcomb, D.E. Lee, S.W., Mahoney, J.P. and Jackson, N.c.(1 ...
 • _ Vannelaganti, K. M., Feregut, C., Nazarian, S (1 99 ...
 • May, R.w., and Von ouintus, H.L.(1 994), The Quest for ...
 • Research Info Management

  Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

  اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

  Scientometrics

  The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
  Type of center: دانشگاه دولتی
  Paper count: 67,801
  In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

  مقالات پیشنهادی مرتبط

  New Papers

  Share this page

  More information about COI

  COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

  The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

  Support