Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

کاربردگرافیک در طراحی شهری سقز

Year: 1395
Publish place:

COI: SAQZAU02_042
Language: PersianView: 263
This Paper With 9 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 9 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

مختار اصغری - دانشجوی کارشناسی ارشد گرافیک

Abstract:

در این مقاله که نیاز به پژوهش خاص در کلیه زمینه های گرافیک تبلیغاتی ومحیطی ودلیل به وجود آمدن این مسایل ومشکلات در این عرصه و شهرشده است از یک سری مقالات ،ویکی پدیا ،کتاب ،تحقیقات میدانی جهت مقایسه شهرسقز وشهرهای استاندارد از نظر گرافیک وتبلیغات محیطی صورت گرفته است که در آن هفت بخش به صورت )گرافیک چیست-نور-تاثیر رنگ- گرافیک محیطی-مبلمان شهری-شهرسازی-شهرسازان یا شوراهای اسلامی شهر(شده کهسرفصل ها با فونت تیتر 11 ومتن ها به صورت 21 نازنین تایپ شده است که با مقایسه ی المانها واجسام بصری موجود درشهر به این پدیده می رسیم که تنها راه چاره ورسیدن به شهری فرهنگی،هنری واستاندارد از نظر بصری فقط تاثیر گذاریهنرمندان،معماران،سرمایه داران وشوراها ومسیولین شهر برفرهنگ وبینش بصری آن است.ودر این راستا با باز کردنمبحث علمی وآکادمیک موضوعات مختلف برای اجرایی شدن آن تلاش خواهیم کرد. هدف از این مقاله نقاط ضعف وقوت گرافیک محیطی شهرستان سقز که شامل 2-میادین 1-تابلوهای سردر، شیشه نویسی و ورودی امکان 3- تابلوهایراهنمایی 4-الما نها ومجسمه های موجود 5-رنگ آمیزی معابر ساختمانی 6-بلیبوردها وتابلوهای تبلیغاتی 7-نورپردازیهای معابر 8-نفاشی دیواری ودیوارنویسی می باشد.که بطور مقایسه ومختصر بیان می شود از عیوب وکاستی های آن تصیح شده وبتوانیم شهری با آرامش ولذت بخش از نظر طراحی ومعماری داشته باشیم.وگرافیک راهم به شهروندان ومسیولین ودانشگاهیانی که این رشته را مانند نقاشی یا تصویر سازی می بینند نه یک هنر اجتماعی،سیاسی،فرهنگی ومهندسی بصری در حد توان معرفی کرد. باشد که در این امر توانا باشیم.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is SAQZAU02_042. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/615005/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
اصغری، مختار،1395،کاربردگرافیک در طراحی شهری سقز،دومین همایش ملی معماری و شهرسازی سقز،Saqqez،https://civilica.com/doc/615005

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

 • ویکی https:/fa.wi kiped ia.orgپدیا ...
 • مقالات شهرداری تهران(دکترمنو چهرمزینی) شهرسازی وشهرسازان/اسال اولاصفحه55 ...
 • مجله شهرداریها(سال دوماشماره www.magi ran.com(2 _ ...
 • مقاله تابلوهای خالی(نوشته :لئونارد رابینسون)مترجم زهراهمتیامجله عنرهای تجسمی/اشماره 1392/15 ...
 • شیوا! قباد/همدان/9 131/اگرافیک محیطی، گزارش سایت یاقوت/24دی ماه 92 ...
 • قادربیگ زاده، رضا/1354اسقز/ معماری وطراحی شهری انشر گوتار/1394 ...
 • النس جی بروان/دیوید دیکسون‌الیور گیلهم اترجمه دکتر سید حسن بحرینی/ ...
 • عوامل موثر در طراحی گرافیک‌اسایت ویکی https:/fa.wi kiped ia.orgپدیا ...
 • مشکی ساعد /1342/ گرافیک انشر ماه ریز/87/شماره16 ...
 • استاداسداللهی مصطفی /1329/ دانش تبلیغ اگفتگوی مجله ی منظر/شماره7/خرداد 89 ...
 • پانیسا حسن زاده/ نقش رنگامقاله/سایت معماری ...
 • سپهر امسعود ا هویت بصری/اگفتگو با سایت تبیان/389 _ tebyan.net ...

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support