ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی و مقایسه روشهای محاسبه تنش برشی در کانالهای قوسی شکل

Year: 1388
COI: ICCE08_634
Language: PersianView: 1,606
This Paper With 7 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 7 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

مجید فضلی - استادیار هیدرولیک دانشگاه بوعلی سینا همدان
محمد وافقی - دانشجوی دکتری عمران، آب، دانشگاه تربیت مدرس
مسعود قدسیان - استاد هیدرولیک، دانشگاه تربیت مدرس

Abstract:

الگوی جریان در خم رودخانه ها و بررسی آبشکستگی بستر و کناره در خم ها و پارامترهای موثر بر آن از دیرباز توجه محققین زیادی را به خود جلب کرده است. با ورود جریان به قوس، سطح آب در قوس خارجی نسبت به قوس داخلی بالاتر قرار گرفته و گرادیان فشار در جهت شعاعی ایجاد می گردد. همچنین ذرات سیال تحت تاثیر نیروی گریز از مرکز قرار می گیرد. در سطح آب نیروی ناشی از شتاب گریز از مرکزیت بر نیروی ناشی از گرادیان فشار غلبه نموده، ذرات به سمت قوس خارجی رانده می شوند اما ذرات نزدیک کف به سمت قوس داخلی حرکت می نماید و بنابراین در مقطع یک جریان دو طرفه که در سطح به سمت قوس خارجی و در کف به سمت قوس داخلی است ایجاد می گردد که به جریان ثانویه معروف است. وجود جریان ثانویه سبب تغییر در نقاط مختلف مسیر قوسی شکل می گردد. این تغییرات سرعت در نزدیکی کف با تغییرات تنش برشی همراه است. از سوی دیگر تنش برشی پارامتر مهمی است که با اطلاع از آن می توان نسبت به توپوگرافی بستر در قوس (آبشکستگی یا رسوبگذاری نقاط مختلف بستر) اظهار نظر نمود. لذا محاسبه تنش برشی از اهمیت ویژه ای برخوردار است. در این تحقیق میدان جریان سه بعدی برداشت شده بوسیله ADV در یک قوس 90 درجه با بستر متحرک، برای محاسبه تنش برشی با دو روش متوسط گیری در عمق (Depth-Average) و تنش های رینولدز (Reynolds stress) مورد استفاده قرار گرفته است. مقایسه این دو روش در برگیرنده نکات قابل توجهی است که در این مقاله به آنها اشاره می گردد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is ICCE08_634. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/62681/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
فضلی، مجید و وافقی، محمد و قدسیان، مسعود،1388،بررسی و مقایسه روشهای محاسبه تنش برشی در کانالهای قوسی شکل،8th International Congress on Civil Engineering،Shiraz،https://civilica.com/doc/62681

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Reviews

5.00
1 تعداد پژوهشگران نظر دهنده
5 1
4 0
3 0
2 0
1 0

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 9,755
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support