ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

دانشگاه نسل سوم: کارآفرین و ثروت آفرین چرا و چگونه

Year: 1396
Publish place:
COI: SPCONF02_003
Language: PersianView: 2,422
This Paper With 7 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 7 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

بهمن خسروی پور - دانشیار، گروه ترویج و آموزش کشاورزی دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی رامین خوزستان
نسیم روشنی - دستیار علمی گروه کشاورزی، دانشگاه پیام نور ، صندوق پستی 7963 - 56761 تهران، ایران

Abstract:

آموزش عالی طی دهه های اخیر متناسب با تغییرات و تحولات اجتماعی و اقتصادی محیط پیرامون خود، دستخوش دگرگونیهای بنیادینی شده است. در دنیای رقابتی امروز و مبتنی بر دانایی، توجه به کارآفرینی یکی از دغدغه های مهم نهادها و مراکز مختلف از جمله دانشگاهها در سراسر دنیا است. نقش دانشگاه ها با توجه به مسیولیتهای جدید در قبال جامعه درحال تغییر مانند اقتصاد ملی، توسعه اجتماعی، کاهش منابع مالی عمومی و بازار آموزشی دگرگون شده است ببدیهی است دانشگاه ها و نظام آموزشی عالی به منظور همسویی هر چه بیشتر با فرایند توسعه ی اقتصادی بومی، منطقه ای و بین المللی به تغییر نقش سنتی خود که صرفا تولید دانش میباشد به سوی دانشگاه های کارآفرین که افزون بر تولید دانش و خلق ایده ها، آنها را به عمل هم تبدیل میکنند، حرکت کنند. در واقع کارآفرین شدن دانشگاه ها دومین انقلاب در ماموریت دانشگاه ها به شمار میرود . دانشگاههای دارای نوآوری فنآورانه، تجاری کننده تکنولوژی دانشگاهی، و خالق اشتغال مولد برای فارغ التحصیلان خود و جامعه را نسل سوم نام نهاده اند. دانشگاههای نسل سوم، کارآفرین، ارزش آفرین و ثروت آفرینند. لذا در سالهای اخیر، باز تعریف دانشگاه، تحت عنوان دانشگاه کارآفرین با جایگاه و نقشی متفاوت از دانشگاه سنتی، تحولات زیادی را در بخش صنعت و دیگر بخشها به وجود آورده است با این اوصاف هدف از پژوهش حاضر شناخت دانشگاه کارآفرین میباشد بدین منظور در این پژوهش پس از بیان یک مقدمه کوتاه به بررسی مفهوم دانشگاه کارآفرین و ثروت آفرین، تاریخچهدانشگاه های کارآفرین در جهان و ایران، ضرورت ایجاد دانشگاه کارآفرین، ویژگی دانشگاه کارآفرین ، حوزه های فعالیت دانشگاه کارآفرین، پیشنهادهاو راهکارهای توسعه دانشگاه های کارآفرین، نمونه ایی از چند دانشگاه کارآفرین و نتیجه گیری پرداخته شده است.

Keywords:

دانشگاه کارآفرین، تاریخچه، ویژگی ها، راهکارها

Paper COI Code

This Paper COI Code is SPCONF02_003. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/638514/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
خسروی پور، بهمن و روشنی، نسیم،1396،دانشگاه نسل سوم: کارآفرین و ثروت آفرین چرا و چگونه ،دومین کنگره بین المللی توانمندسازی جامعه در حوزه مدیریت،اقتصاد،کارآفرینی و مهندسی فرهنگی،Tehran،https://civilica.com/doc/638514

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Reviews

5.00
1 تعداد پژوهشگران نظر دهنده
5 1
4 0
3 0
2 0
1 0

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support