ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

مقایسهی ویرایشهای سوم و چهارم استاندارد 2800 در تحلیل یک ساختمان بتن آرمه

Year: 1395
Publish place:
COI: WCCEAU01_092
Language: PersianView: 166
This Paper With 12 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 12 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

سحر اربابی - فارغالتحصیل کارشناسی ارشد عمران گرایش سازه از دانشگاه رازی کرمانشاه
حمید توپچی نژاد - استادیار گروه مهندسی عمران در دانشگاه رازی کرمانشاه

Abstract:

این پژوهش به بررسی و مقایسهی نتایج حاصل از تحلیل و طراحی یک ساختمان بتن آرمه با استفاده از ویرایش سوم و چهارم آیین نامهی 2800 می پردازد، همچنین تاثیرات کاربرد غلط ضریب رفتار را بر نتایج تحلیل و طراحی این قاب ساختمانی رایج، که امروزه به وفور در حال ساخت است، مورد بررسی قرار میدهد؛ از طرفی به تاثیر کاربرد دیوار برشی در بهبود عملکرد لرزهای این قاب ساختمانی بتنی میپردازد. در نهایت مشخص میشود که تغییر مکان ج انبی نسبی واقعی طرح در هر دو حالت استفاده از ضریب رفتار غلط و صحیح یکسان است ولی میزان آرماتورهای مصرفی با استفاده از ضریب رفتار صحیح تقریبا 25/1 برابر حالتیست که از ضریب رفتار غلط استفاده میکنیم همچنین میزان آرماتورهای مصرفی محاسبه شده بر اساس ویرایش چهارم در مقایسه با حالتی که از ویرایش سوم و ضریب رفتار صحیح ا ستفاده میکنیم تقریبا 30درصد بیشتر است قابل ذکر است که برای مدلسازی از نرم افزار ETABS استفاده شده است که نتایج حاصل از تحلیل مدلها، در جداول و نمودارها خواهد آمد.

Keywords:

استاندارد 2800 ،ضریب رفتار، قاب خمشی، دیوار برشی، تغییرمکان جانبی

Paper COI Code

This Paper COI Code is WCCEAU01_092. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/640204/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
اربابی، سحر و توپچی نژاد، حمید،1395،مقایسهی ویرایشهای سوم و چهارم استاندارد 2800 در تحلیل یک ساختمان بتن آرمه،کنگره بین المللی عمران،معماری و شهرسازی معاصر جهان،Ahar،،،https://civilica.com/doc/640204

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 9,042
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support