ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

پژوهشی در نامه های پیامبر (ص)

Year: 1393
COI: JR_JMR-25-3_004
Language: PersianView: 136
This Paper With 8 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 8 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

Abstract:

موضوع نامه هایی که پیامبر (ص) به پادشاهان، سران کشورهاو رهبران ملل و گروه های آن روزگار ارسال نمودند، صفحه ای مهم ازصفحات سیره نبوی و تاریخ اسلامی را رقم می زند. این موضوع، موردتوجه حدیث پژوهان، سیره شناسان، مورخان و ادب پژوهان در تمامیبرهه ها قرار گرفته است. به زعم نگارنده این سطور، دو مطلب جدی درنیمه دوم قرن بیستم میلادی در موضوع نامه ها رخ نمود که باب تاملبیشتر در این عرصه را باز می نماید. مطلب اول مربوط به مطالعاتیاست که پاره ای از مستشرقان و در پی آن برخی نویسندگان مسلمانانتشار داده و صحت گزارش نامه ها را از اساس، زیر سوال بردند. اینتحقیقات برآنند که نامه ها و اعزام ها، ساخته نویسندگان مسلمان بودهو صحت تاریخی ندارند. مطلب دوم، کشف پنج پوست نوشته است کهآن ها را اصل پنج نامه مهم پیامبر پنداشته اند که پیرامون صحت آن،اختلاف نظرهایی وجود دارد. از این رو، نویسنده نوشتار حاضر، قبل ازپرداختن به این دو مطلب تشکیکی، ابتدا به اخبار این نامه ها و بررسیهای مربوط به آن در منابع اسلامی توجه می کند. سپس این دو مطلبرا به اجمال عرضه داشته و نظرات خود را ارایه می نماید.

Keywords:

نامه های پیامبر، سیره نبوی، پیامبر اسلام (ص)

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_JMR-25-3_004. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/645683/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
علینقیان، حسین و ابراهیم، عزالدین،1393،پژوهشی در نامه های پیامبر (ص)،،،،،https://civilica.com/doc/645683

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support