ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

نقش پدافند غیر عامل درمدیریت بحران شهری

Year: 1396
Publish place:
COI: GSCONFKH04_056
Language: PersianView: 678
This Paper With 6 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 6 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

محمود محمدیان - کارشناسی ارشد جغرافیا و برنامه ریزی شهری

Abstract:

برنامهریزی مدیریت بحران در حوزهی مدیریت شهری کلانشهرهای امروزی با در نظر گرفتن اصول پدافند غیرعامل جزء پدافند غیرعامل از مهمترین رویکردها و راهبردها در حوزه مدیریت بحران شهری میباشد، ایمنی و امنیت از دیرباز تاکنون در برنامهریزی و مدیریت سکونتگاههای شهری موردتوجه بوده است. با نگاهی به ساختار و فضای سیاسی موجود و پارادایمهای نظامی در فضاهای شهری لازم به نظر میرسد تا در بستر نگاهی جامع، اقدامات سیستم دفاع غیرعامل موردتوجه قرار گیرد تا افزایش توان و اقتدار نظام و کاهش آسیبپذیریهای کالبدی و انسانی از تجاوزات احتمالی، امکان وقوع یابد. در این میان، پدافند غیرعامل را نیز مجموعه اقدامات غیرمسلحانهای میدانند که موجب کاهش آسیبپذیری نیروی انسانی، ساختمانها و تاسیسات شهری و تجهیزات و شریانهای شهری و منطقهای در مقابل عملیات خصمانه و مخرب دشمن میگردد. در این راستا، بررسی پدافند غیرعامل و تحقق یکپارچگی، شناسایی عوامل موثر بر یکپارچگی و تفرق در مدیریت شهری و پدافند غیرعامل ضروری است. در این مقاله به بررسی نقش پدافند غیرعامل بر مدیریت بحران در امنیت شهری میپردازیم. پدافند غیرعامل ضروریترین نیازهای برنامهریزی شهرهاست که میتواندخسارات ناشی از وقوع بحرانها و بلاهای طبیعی را کاهش دهد. مدیران شهری در بحث پدافند غیرعامل بایستی بهگونهای تلاشنمایند تا آمادگی لازم در جهت کاهش خسارات جانی و مالی بهمقابله سریع و بهبود اوضاع تا سطح وضعیت عادی در سطح شهر درهنگام اضطرار فراهم آید.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is GSCONFKH04_056. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/656324/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
محمدیان، محمود،1396،نقش پدافند غیر عامل درمدیریت بحران شهری،چهارمین کنفرانس بین المللی علوم جغرافیایی،Shiraz،https://civilica.com/doc/656324

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Reviews

3.50
2 تعداد پژوهشگران نظر دهنده
5 0
4 1
3 1
2 0
1 0

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support