Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

کاهش خطرپذیری سیستم های فاضلاب در برابر سیلاب های شهری -مطالعه موردی: شبکه فاضلاب شهر تهران

Year: 1396
Publish place:

COI: ICEDMR01_026
Language: PersianView: 645
This Paper With 13 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 13 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

رضا طاهرخانی - کارشناس شرکت مهندسی مهاب قدس
فاطمه سادات اخوان حجازی - کارشناس شرکت مهندسی مهاب قدس

Abstract:

مدیریت بحران سیلاب شهری به فرآیندهای فراگیری در مهار سیل در شهرها اطلاق می شود که گسترشسیلاب و خسارات ناشی از آن را تعدیل می کند. در این نوع مدیریت، موضوع بحران سیلاب شهریبرنامه ریزی و سازماندهی می شود و با ایجاد آمادگی و فرآهم نمودن تمهیدات و تدارکات لازم برای رویاییبا بحران با به حداقل رساندن آثار تخریب سیل در شهر، برنامه های لازم را ساماندهی می کند.پدیده مخرب جوی و اقلیمی سیل 35 % مصایب طبیعی جهان را به خود اختصاص داده است و خساراتناشی از آن در جهان سالانه بالغ بر ملیاردها دلار است. بالاترین خسارات تلفات انسانی در بین بلایایطبیعی به سیل نسبت داده شده است. شهر تهران به دلیل ویژگی اقلیمی و سازندهای زمین شناسی بانفوذپذیری ناچیز دارای پتانسیل سیل خیزی بالایی است. انجام اقدام های مقابله با سیلاب های شهریباید در سه دوره زمانی کوتاه مدت، میان مدت و بلندمدت صورت گیرد.سیستم های فاضلاب نقشی مهم و کلیدی را در حفاظت از سلامت و بهداشت جامعه و محیط زیست ایفامی کنند. لذا هرگونه قطع و توقف در سرویس دهی سیستم فاضلاب خواه ناشی از بحران های طبیعی وخواه ناشی از رخدادهای غیرطبیعی، می تواند تاثیرات بهداشتی زیاد و گسترده ای را در سطح جامعه بههمراه داشته و باعث گسترش نارضایتی در سطح جامعه گردد. رواناب ها و حجم بالایی از آب که درسطح معابر جاری می گردد مواد زاید، گل و لای، قطعات چوب و ... را به همراه خود حمل می کنند ووارد سیستم فاضلاب می نمایند که این موضوع امکان گرفتگی و به تبع آن سرریز شدن فاضلاب را درآنها را بالا می برد و خسارت های سنگین مالی و غیر مالی را به دنبال خواهد داشت.

Keywords:

مدیریت بحران , سیلاب , شبکه جمع آوری فاضلاب

Paper COI Code

This Paper COI Code is ICEDMR01_026. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/660887/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
طاهرخانی، رضا و اخوان حجازی، فاطمه سادات،1396،کاهش خطرپذیری سیستم های فاضلاب در برابر سیلاب های شهری -مطالعه موردی: شبکه فاضلاب شهر تهران،کنفرانس بین المللی زلزله، مدیریت بحران،احیا و بازسازی،Qazvin،https://civilica.com/doc/660887

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Reviews

5.00
1 تعداد پژوهشگران نظر دهنده
5 1
4 0
3 0
2 0
1 0

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support