ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

طراحی سرای محله با رویکرد حس تعلق به مکان (نمونه موردی: محله قاضیلر شهر خلخال)

Year: 1396
COI: CCIVIL02_402
Language: PersianView: 1,185
This Paper With 10 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 10 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

عاطفه حسنی - دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی معماری دانشگاه آزاد اسلامی واحد خلخال
حجت الله رشید - عضو هییت علمی معماری دانشگاه محقق اردبیلی

Abstract:

انسان موجودی اجتماعی و وابسته به زندگی جمعی است، که در این حیات جمعی، هویت می یابد و نیازهای خود را برآوردهمی سازد. با مدرن شدن زندگی شهری، محلات از هویت قدیمی خود خارج شده اند بنابراین ایجاد فضایی جمعی پویا و بیزوال که کاربران آن با طیف سنی و علمی متفاوت می باشد، با فراهم آوردن امکاناتی چند با عنوان سرای محله نیازمند بررسیاست. در اژوهش حاضر به روش تحلیلی- توصیفی ، و با اخذ و گردآوری اطلاعات از طریق روش جمع آوری اسنادی و کتابخانهای به بررسی ادبیات موضوع سپس به منظور اطمینان از طراحی سرای محله با تاکید بر مولفه ی حس تعلق به مکانپرسشنامه ای طرح و در میان ساکنین محله پخش شد. درصد ارتباط فاکتورهای استخراج شده از مبانی نظری مطالعه شده بافاکتورهای موثر بر حس تعلق به مکان سنجیده شد. نهایتا مدلی از تحقیق با استفاده از نرم افرارSPSS و آزمون همبستگی پیرسون استخراج شد که بیانگر آن است که فرض صفر رد شده و با اطمینان 95 % می توان گفت رابطه معنی داری بین دو متغیرمورد بررسی وجود دارد. با توجه به مثبت بودن علامت ضریب همبستگی بین دو متغیر رابطه مستقیم دارد. بنابراین با توجه بهنتایج به دست آمده از نمونه آماری وجود یک مکان درخور با خصوصیت حس تعلق به مکان،برای تعاملات اجتماعی ساکنینمحل الزامیست.

Keywords:

محله سنتی،سرای محله ، مکان،حس تعلق به مکان

Paper COI Code

This Paper COI Code is CCIVIL02_402. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/662375/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
حسنی، عاطفه و رشید، حجت الله،1396،طراحی سرای محله با رویکرد حس تعلق به مکان (نمونه موردی: محله قاضیلر شهر خلخال)، 2nd International Conference of Civil Engineering, Architecture and crisis management،Tehran،https://civilica.com/doc/662375

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Reviews

5.00
1 تعداد پژوهشگران نظر دهنده
5 1
4 0
3 0
2 0
1 0

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 593
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support