ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

واکاوی تحولات معماری و شهرسازی کشورهای خاورمیانه و ظهور مفاهیم منطقه گرایی

Year: 1396
COI: CASGC01_231
Language: PersianView: 515
This Paper With 20 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 20 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

مهناز رجبی - دانشجوی کارشناسی ارشد، گروه معماری، دانشکده فنی و مهندسی، واحد صحنه، دانشگاه آزاد اسلامی صحنه ایران

Abstract:

معماری در جهان سوم درجستجوی پیدا نمودن راهی برای ارتباط نیازهای معاصربه الگوهای قدیمی و اغلب فراموش شده بناهای سنتی است که در هارمونی باسبک و شیوه زندگی و ارزشهای فرهنگی بودند ولی متاسفانه با رویکرد صرف فرمال و آموزش معماری اروپایی در دانشگاههای کشورهای عربی و بازگشت دانش آموختگان معماری از کشورهای دیگر به کشور وتوسعه برنامه آموزش معماری در سالهای گذشته با تاثیر پذیری از روند جهانی شدن باعث گردید که ساخت و سازبه یک فعالیت پرسود تجاری در مراکز شهرها بدل گردد و در نتیجه که حرفه معماران به یکی از پرتقاضاترین حرفه ها در جوامع عربی مبدل گردد.که البته در کشورهای مختلف این موضوع صورت خاص خود را پیدا کرده است. این پژوهش سعی بر این دارد ابتدا ریشه و زمینه های بحران هویت اسلامی و ملی این کشورها را مورد مطالعه قرار دهد تا بتواند زمینه نفوذ مدرنیسم و برداشت نادرست از جریان پست مدرنیسم و بالاخص گرایش به جهانی شدن را از یک و طرف از گرایی منطقه رویکردهای ظهور طرفی را در کشورهای عربی که در تقابل با مدرنیسم بوجود آمده اند را در دهه های 60 به بعد مورد بررسی قرار دهد .و قابل ذکر است در مورد معماری معاصر کشورهای ترکیه و ایران جداگانه پرداخته خواهد شد.

Keywords:

منطقه گرایی، معماری خاورمیانه، معماری زمینه گرا

Paper COI Code

This Paper COI Code is CASGC01_231. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/673726/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
رجبی، مهناز،1396،واکاوی تحولات معماری و شهرسازی کشورهای خاورمیانه و ظهور مفاهیم منطقه گرایی،First International Conference on Civil, Architectural and Sustainable Green City،Hamadan،https://civilica.com/doc/673726

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 87
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support