ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

اندازه گیری خط کفایت شرعی و ررسی تاثیر شیون بر مقدار آن مطالعه موردی استان قم

Year: 1390
COI: JR_IJER-16-49_001
Language: PersianView: 271
This Paper With 33 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 33 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

یدالله دادگر - دانشیار دانشگاه شهید بهشتی
سهیلا پروین - دانشیار دانشگاه علامه طباطبایی
حسین عباسی نژاد - دانشیار دانشگاه تهران
مجتبی باقری - استادیار دانشگاه مفید

Abstract:

یک بحث اساسی در جوامع دینی و اسلامی تحلیل خط کفایت یا به نحوی خط فقر شرعی و به ویژه اندازه گیری آن است موضوع تاثیر شیون خط فقر شرعی نیز مقوله ای مرتبط با کفایت شرعی است این مقاله به کنکاشی در این ارتباط می پردازد مطالعه موردی این پژوهش بر استان قم متمرکز است لین نوشته اساسا با رویکردی تحلیلی و مبتنی بر مستندات کتابخانه ای به پیش می رود ضمن پیشبرد پزوهش بر مبنای استدلال شرعی و منطقی هدف و تلاش نویسندگان این پژوهش این بوده که اکان سنجی کنند آیا می شود یک مفهوم ذهنی را به یک تجربه عملی مرتبط سازند یا خیر پس بخش تجربی خود را بر اساس کار میدانی محدود در استان قم و کاربرد داده های مرکز آمار برازش مدل های اقتصاد سنجی سامان دهی کرده است بر مبنای یافته های این مقاله و با فرض پذیرش محدودیت های آماری کفایت شرعی قابل اندازه گیری است و می توان نوعی خط کفایت را در مورد آن اندازه گیری کرد دیگر آنکه شیونات گوناگون بر خط کفایت شرعی اثر گذار است سرانجام و با فرض ثبات شرایط دیگر رفتار اهالی استان قم زمینه ترسیم نوعی خط کفایت را فراهم می آورد که می تواند زمینه مناسبی برای محاسبه خط کفایت شرعی برای دیگر استان های کشور گردد

Keywords:

خط فقر شرعی , تاثیر شیون بر کفایت شرعی , روش SPL , استان قم

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_IJER-16-49_001. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/682217/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
دادگر، یدالله و پروین، سهیلا و عباسی نژاد، حسین و باقری، مجتبی،1390،اندازه گیری خط کفایت شرعی و ررسی تاثیر شیون بر مقدار آن مطالعه موردی استان قم،https://civilica.com/doc/682217

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 24,358
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support