ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی خواص مکانیکی بتن سبک حاوی پوزولان متاکایولن و پودر شیشه

Year: 1396
COI: CICEAUD01_0383
Language: PersianView: 222
This Paper With 13 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 13 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

نعمت اله روزبهی - دانشجوی کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی فومن
امین قربانی - استادیار دانشگاه پیام نور

Abstract:

در این مقاله از دو سبکدانه اسکوریا و لیکا استفاده شده است. این سبکدانه ها در کشورمان تولید شده و نه تنها می توان از آنها بهترین استفاده را در امر سبک سازی سازه ها برد بلکه از این طریق درآمد ارزیبرای کشور نیز بدست می آید. استفاده از اکثر پرکننده های موجود،از جمله پودر شیشه، باعث کاهش مقاومت فشاری کوتاه مدت بتن خود تراکم خواهد شد. به منظور جلوگیری از کاهش مقاومت در استفاده از پودر شیشه در این مطالعه سعی بر آن است که با استفاده از متاکایولن ،به ترکیبی مناسب از آن دست پیدا کرد. در این راستا،26 اختلاط حاوی متاکایولن و پودر شیشه با درصدهای جایگزینی (5،10،15و20) و الیاف مصرفی، الیاف پلی پروپیلن به طول 6 میلی متر در نسبت آب به چسباننده 0/38 در نظر گرفته شده است. همه اختلاط های تحت آزمایش های مختلف از جمله مقاومت فشاری، مقامت کششی، جذب آب اولیه و جذب آب نهایی قرار گرفتند. نتایج حاصله حاکی از آن است که ترکیب 15% متاکایولن و پودر شیشه را می توان به عنوان جایگزین مناسب در نظر گرفت. نتایج آزمایشات نشان می دهد که با افزایش میزان پودر شیشه جریان اسلامپ، افزایش و مقاومت فشاری، مقاومت کششی، جذب آب اولیه کاهش یافته اند. با افزودن متاکایولن و افزایش مقدار آن مقاومت فشاری و مقامت کششی افزایش می یابد. از طریق محاسبه عملکرد سازهای نیز، این نتیجه حاصل شد که می توان با این دو سبکدانه بتن های سبکی تولید کرد که علاوه بر برخورداری از جرم حجمی پایین، دارای مقاومت فشاری مناسب باشند.

Keywords:

بتن سبک، متاکایولن، پودر شیشه، پلی پروپیلن

Paper COI Code

This Paper COI Code is CICEAUD01_0383. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/709079/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
روزبهی، نعمت اله و قربانی، امین،1396،بررسی خواص مکانیکی بتن سبک حاوی پوزولان متاکایولن و پودر شیشه،International Conference on Contemporary Iran in Civil Engineering , Architecture and Urban Development،Tehran،https://civilica.com/doc/709079

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 229
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support