ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

نگاهی بر مفهوم و هویت معماری ایران

Year: 1396
COI: DCONF02_152
Language: PersianView: 153
متن کامل این Paper منتشر نشده است و فقط به صورت چکیده یا چکیده مبسوط در پایگاه موجود می باشد.
توضیح: معمولا کلیه مقالاتی که کمتر از ۵ صفحه باشند در پایگاه سیویلیکا اصل Paper (فول تکست) محسوب نمی شوند و فقط کاربران عضو بدون کسر اعتبار می توانند فایل آنها را دریافت نمایند.

Buy and Download

متن کامل (فول تکست) این مقاله منتشر نشده و یا در سایت موجود نیست و امکان خرید آن فراهم نمی باشد.

Authors

علی کریم زاده مصطفی آبادی - دانشجوی کارشناسی ارشد معماری دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرکرد
یاسر ملکی لپری - دانشجوی کارشناسی ارشد معماری دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرکرد

Abstract:

هویت مقوله ای است که سابقه ای به بلندای تاریخ دارد. آن زمان که انسان احساس کرد باید به کیستی و چیستی خود در برابر طبیعت و ماورای طبیعت پاسخ گوید، هویت متولد شد. معماری به رغم تفاوت های سرزمینی که در شکل آن تاثیر فراوانی داشته، دارای ویژگی های ذاتی، پویا و تدریجی است، که آن را هویت می نامند. واژ ه شناسی هویت، ما را به انسان، معماری و مولفه های تمیز دهنده آن می رساند. کلیتی که قبلا با نام سبک به جهان درون و برون انسان تقسیم می شد، امروزه معنای آن با تحول ایجاد شده در عالم و آدم، با مد معماری جایگزین و در دایره ی سلایق گذرای معماران محبوس و از معنای قدیمی خود فرسنگ ها فاصله گرفته است. مولفه های تمیز دهنده ی معماری شامل انسان و باورها، مکان و زمان می باشند. در مقاله حاضر به منظور روشن شدن حقیقت مفهوم هویت، سعی شده با استفاده از مطالعه اسنادی این مفهوم در سه بخش شامل اصطلاح شناسی و بررسی مفاهیم هویت، هویت در معماری، و بحران هویت در معماری معاصر ایران، در حوزه های علوم اجتماعی، علوم انسانی، و معماری و شهرسازی، مورد بررسی قرار گیرد، به طوری که نتایج به دست آمده در طراحی های متکی بر مسیله هویت به کار گرفته شود. این مقاله در نهایت به این نتیجه می رسد که هویت بیش از آن که معطوف به گذشته باشد به بینش افراد مرتبط است، زمان حال را در بر می گیرد و تقاضا برای بهره مندی از آن ریشه در نیازهای فردی و جمعی شهروندان در محیط شهر دارد.

Keywords:

معماری، هویت، تاریخ، ایران

Paper COI Code

This Paper COI Code is DCONF02_152. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/733008/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
کریم زاده مصطفی آبادی، علی و ملکی لپری، یاسر،1396،نگاهی بر مفهوم و هویت معماری ایران،International Conference on the New Horizons in the Civil Engineering,Architecture and urbanization and Cites Cultural Management،Tehran،https://civilica.com/doc/733008

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 3,125
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support