ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بازآفرینی هویت در معماری معاصر با تاملی بر رویکرد منطقه گرایی

Year: 1397
COI: ICCACS03_080
Language: PersianView: 253
This Paper With 17 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 17 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

سجاد بهروز - دانشجوی کارشناسی ارشد معماری، دانشگاه خیام، مشهد، ایران
سیدمحمدخسرو صحاف - استادیار گروه معماری، دانشگاه آزاد اسلامی، واحد مشهد، ایران

Abstract:

همواره هویت به عنوان یکی از مهم ترین دغدغه های بشری مطرح بوده است. این مقوله از گذشته پدیده ای ثابت و از پیش تعیین شده در نظر گرفته می شد، اما امروز به مفهومی متغییر، پیچیده و پر تناقض تبدیل گشته و موجب بروز بحران هویت در انسان و شهرها گردیده است. هویت به عنوان یکی از موضوعات مهم در حوزه های مختلف فلسفی، روان شناسی، جامعه شناسی و علوم انسانی مطرح می باشد. مفهوم هویت در آثار معماری ارتباط عمیقی با زمینه، بستر فرهنگی و نیازهای انسانی هر منطقه دارد. به گونه ای که هر اثر معماری نماد و نشانه ای از مردم آن منطقه می باشد. مسیله هویت در معماری بعد از دوران مدرن و پیامدهای ناشی از آن، که باعث پیدایش بناهای بی روح و بی هویت شده بودند، بسیار مورد توجه قرار گرفت. این مقاله می کوشد، تا با برقراری ارتباط میان معماری و خواستگاه خود به حفظ هویت جوامع انسانی و بالطبع ظهور آن در کالبد شهری کمک کند. روش تحقیق در این مقاله تحلیلی توصیفی بوده و سوال اصلی این گونه مطرح می شود که چگونه می توان با حفظ ارزش های مکانی و ویژگی های معماری منطقه ای، یک اثر بدیع خلق کرد که بیانگر هویت بستر خود باشد با بررسی دیدگاه برخی صاحب نظران در این زمینه می توان دریافت که توجه به ویژگی های منطقه ای و خصوصیات مکانی، شامل عناصر کالبدی و نمادین معماری نمی شود بلکه مفاهیم مستتر در شکل گیری این نوع معماری باعث خلق آثار منطقه گرا می شود.

Keywords:

هویت ، منطقه ، منطقه گرایی ، معماری معاصر

Paper COI Code

This Paper COI Code is ICCACS03_080. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/805905/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
بهروز، سجاد و صحاف، سیدمحمدخسرو،1397،بازآفرینی هویت در معماری معاصر با تاملی بر رویکرد منطقه گرایی،3rd.International Conference & 4th.national Conference on Civil Engineering, Architecture and Urban Design،Tabriz،https://civilica.com/doc/805905

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: موسسه غیرانتفاعی
Paper count: 393
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support