ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

باز طراحی معماری داخلی گالری جواهرات وآرایه های موزه دفینه

Year: 1396
COI: ICSAU05_1747
Language: PersianView: 734
This Paper With 15 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 15 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

فرید میرفخرایی - دانشجوی کارشناسی ارشد معماری داخلی دانشگاه آزاد واحد پردیس تهران، ایران
ایرج اعتصام - استاد گروه معماری ،دانشگاه آزاد واحد علوم و تحقیقات تهران، ایران

Abstract:

موزه ها همانند کتابخانه ها مخازن دانش و اطلاعات هستند. اشیای موزه ای همانند مواد کتابخانه ای، از لحاظ آموزشی و پژوهشی، حاوی اطلاعات ارزشمندی هستند که دسترسی و استفاده از آنها اهمیت بسزایی دارد. هدف اصلی پژوهش این است ، مجموعه ای را با حجم و فرم جواهرات طراحی نمود و طراحی معماری موزه دفینه و جواهر آلات با بهره گیری از محتوای آن چگونه خواهد بود مگر نه اینکه معماری هر قومی آینه تمام نمای فرهنگ آن قوم است و نشان دهنده تمامی شخصیت ثمره تمدن آن قوم و این مجموعه به احیای دوباره معماری موزه های ما و سعی در هر چه بهتر کردن آن کمک می نماید. روش تحقیق توصیفی- تحلیلی بوده و گردآوری پژوهش مبتنی بر مطالعات کتابخانه ای و اسنادی می باشد. نتایج از این تحقیق، میزان تاثیرپذیری این مجموعه را از فرم و رنگ به کار برده در گالری و نورپردازی نمایان می سازد. حساسیت موضوع که به آن اشاره گشت و ازآنجایی که طلا و جواهر و سنگهای قیمتی پشتوانه ثروت ملی یک کشور قلمداد می گردند ، کشور ما با سابقه ای بس طولانی در صنعت طلا ونقره سازی دارد ، نیاز به ایجاد یک مجموعه با هدف جذب و پرورش افرادی که بتوانند دراین رشته صاحب تخصص شوند کاملا احساس می شود . بازطراحی معماری داخلی گالری جواهرات و آرایه های موزه دفینه با توجه به اهداف فوق شکل گرفت . تاثیر طرح و نورپردازی گالری جواهرات اشاره گردیده است. سعی در انعکاس هرچه بیشتر عناصر و سالیت در موزه دفینه از طریق نورپردازی از اهداف تحقیق بوده است. هدف اصلی طرح برقراری ارتباط میان معماری و طرح هندسی جواهرات بود. به گونه ای که با خوانش صحیح میان فضای ساخته شده و نورپردازی پیوند مستحکم برقرار سازد تا فضایی سیال با قدرت جذب بالای مخاطب ایجاد گردد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is ICSAU05_1747. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/736151/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
میرفخرایی، فرید و اعتصام، ایرج،1396،باز طراحی معماری داخلی گالری جواهرات وآرایه های موزه دفینه،5th international Congress on civil engineering, architecture and urban development،Tehran،https://civilica.com/doc/736151

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Reviews

4.50
2 تعداد پژوهشگران نظر دهنده
5 1
4 1
3 0
2 0
1 0

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 1,296
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support