ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

کاهش هزینه نفت تولیدی از میادین نفتی ایران با برنامه ریزی و کنترل صحیح تاسیسات

Year: 1396
COI: KPIP11_251
Language: PersianView: 184
This Paper With 6 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 6 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

محمدرضا مهدیانی - دانشجو دکترا دانشکده مهندسی نفت، دانشگاه صنعتی امیرکبیر
احسان خامه چی - دانشیار دانشکده مهندسی نفت، دانشگاه صنعتی امیرکبیر

Abstract:

کاهش قیمت نفت و وابستگی بخش قابل توجهی از بودجه کشور به فروش نفت، ما را ناگزیر به استفاده از روش های بهینه سازی برای کاهش هزینه تولید و در نتیجه رقابت پذیری بیشتر در بازار فروش میکند. هدف از بهینهسازی کاهش هزینه تولید یک بشکه نفت است. روشهای زیادی برای بهینه سازی در این زمینه وجود دارد که یکی از ساده ترین و کم هزینه ترین آنها کنترل بهینه چوکهای تولیدی است. تنظیم اندازه چوک میزان فشار سرچاهی و در نتیجه نرخ تولید نفت را از یک چاه تغییر میدهد و لزوما افزایش اندازه چوک و افزایش تولید در یک بازه زمانی خاص به معنای افزایش سودآوری نهایی نیست چرا که این افزایش تولید ممکن است در آینده موجب کاهش تولید بسیار بیشتر شود. در این مقاله یک مدل شبیه سازی شده یکپارچه کامل شامل مخزن، چاه و تاسیسات سطحالارضی به کمک نرم افزارهای MBAL، PROSPER و GAP ساخته میشود. استفاده از نرم افزار MBAL این امکان را به وجود میآورد که تولید را بتوان در آینده نیز پیش بینی کرد و بهینه سازی در یک بازه زمانی انجام پذیرد. سپس به کمک روش SQP اندازه چوکهای تولیدی به گونه ای تنظیم میشود که در طول بازه زمانی شبیهسازی، تولید بیشینه شود. نتایج این مطالعه افزایش قابل توجه مقدار نفت تولیدی را نشان میدهد و از آنجا که تنظیم چوک هزینه ای به سیستم تحمیل نمیکند در نتیجه موجب افزایش سودآوری شده است

Keywords:

رقابت پذیری فروش نفت، کنترل بهینه، افزایش سودآوری، مدل یکپارچه، تولید بهینه

Paper COI Code

This Paper COI Code is KPIP11_251. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/742370/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
مهدیانی، محمدرضا و خامه چی، احسان،1396،کاهش هزینه نفت تولیدی از میادین نفتی ایران با برنامه ریزی و کنترل صحیح تاسیسات،11th Congress of the pioneers of progress،Tehran،،،https://civilica.com/doc/742370

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 20,800
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support