ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

واکاوی مولفه های عرفانی در ارتباط با طراحی تالار موسیقی

Year: 1396
COI: CAMU04_066
Language: PersianView: 427
This Paper With 15 Page And PDF Format Ready To Download
محتوای کامل این Paper با فرمت WORD هم قابل دریافت می باشد.

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 15 صفحه است به صورت فایل PDF و یا WORD در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

علی بامداد - دکتری معماری، گرایش مرمت ابنیه تاریخی، استاد مدعو موسسه آموزش عالی حافظ، شیراز.
مارال حسینی - دانشجوی کارشناسی ارشد معماری، موسسه آموزش عالی حافظ، شیراز

Abstract:

با توجه به اینکه در جوامع امروزی، لزوم احیای معانی متعالی و ارزش های والا بیش از پیش حس می گردد و ازآنجایی که امروزه هنر موسیقی با استقبال گسترده ای مواجه است و افراد جامعه خواه نا خواه در تعاملی پیوسته با موسیقی و فضاهای مربوط با آن قرار دارند، چنانچه تالار موسیقی بر اساس مبانی عرفانی طراحی گردد می تواند تاثیر بسزایی بر تبیین مولفه های عرفانی داشته باشد. می توان گفت که با توجه به روند رو به رشد گرایش افراد جامعه نسبت به هنر موسیقی، وجود تالار موسیقی به عنوان فضایی جهت برقراری تعاملات هنری الزامی است و ازآنجایی که این هنر مخاطبان گسترده ای دارد، چنانچه در طراحی تالار موسیقی به مولفه های عرفانی توجه گردد، می تواند در القای مبانی عرفانی و برانگیختگی این اصول عمیق و معناگرا در تعداد کثیری از افراد جامعه موثر باشد. هدف و دغدغه اصلی در این پژوهش این است که بتوان با طراحی تالار موسیقی به تبیین مبانی عرفانی پرداخت. از این رو در این نوشتار ضمن تبیین مفاهیم موسیقی، عرفان و معماری اسلامی، به بررسی ارتباط و هماهنگی آن ها پرداخته شده است، که این بررسی، ارتباطات عمیقی را میان این هر سه آشکار نموده است. نتیجه به دست آمده نشان خواهد داد که با به کارگیری مبانی حاصل از این ارتباط می توان به الگویی بدیع و فاخر جهت طراحی تالار موسیقی مبتنی بر عرفان دست یافت و بدین وسیله در راستای ارتقای فرهنگ جامعه و احیای ارزش ها و مفاهیم معناگرا گامی موثر برداشت. روش تحقیق در این پژوهش کیفی _ تحلیلی است و داده های تحقیق عمدتا از طریق مطالعات کتابخانه ای به دست آمده است.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is CAMU04_066. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/744445/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
بامداد، علی و حسینی، مارال،1396،واکاوی مولفه های عرفانی در ارتباط با طراحی تالار موسیقی،International Conference Sustainable Architecture & Urbanism،https://civilica.com/doc/744445

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: موسسه غیرانتفاعی
Paper count: 154
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support