Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

نمود فضای معماری ایرانی عرفانی – درطراحی مجموعه فرهنگی شمس تبریزی

کنفرانس بین المللی عمران، معماری و توسعه پایدار شهری
Year: 1392
COI: ICCAU01_1666
Language: PersianView: 1,009
This Paper With 12 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 12 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

فاطمه جمشیدی - دانشگاه آزاد اسلامی واحد همدان، دانشکده هنر و معماری، گروه معماری
محمد رحمانی قصبه - دانشگاه آزاد اسلامی واحد مهدیشهرسمنان، دانشکده هنر و معماری، گروه معماری
حسین اردلانی - دانشگاه آزاد اسلامی واحد همدان، دانشکده هنر و معماری، گروه معماری

Abstract:

با توجه به ویژگیهای امروزی زندگی شهرنشینی و تبعات آن، لزوم به وجود آمدن فضایی جهت حضور سازنده ادیبان، عارفان و هنرمندان، که رفتارسازان جامعه هستند، احساس میشود. با توجه بهاینکه در جوامع رو به رشد و در حال توسعه، لزوم بازنگری بهارزشها و عناصر فرهنگی، بیش از پیش حس میگردد، هدف از این پژوهش، ارائه طرحی معمارانه به وسیله ادراک فضا از طریق فرهنگایرانی و از نگاه عرفانی به جهان پیرامون، با ایجاد ارتباط بین فرهنگ و عرفان با معماری ایرانی و همچنین خلق فضایی با کارکرد فرهنگی میباشد. در این پژوهش طراحی مجموعه فرهنگی منتسب به شمستبریزی مورد نظر است. منظور از انتخاب این موضوع تنها طراحی یک فضا نیست، بلکه بررسی نقش و تاثیر عوامل طراحی دو بعدی در طراحیهای سه بعدی است، به عبارت دیگر بررسی عواملی که بتوانندمعماری را در جایگاه هنری و فرهنگی آن یاری رسانند. چنانچه شناخت کامل نسبت به مفاهیم پایه هنری و ادبی این حوزه صورت پذیرد، درک معنا، انتقال پیام و مفهوم فضا بهتر دریافت میگردد.لذا این تحقیق به دنبال شناخت این اصول و مفاهیم حرکت میکند تا در رابطه با طراحی فضاهای معماری و خلق فضاهای بهینه، بتوان کارآمدتر عمل نمود. هدف در این میان، پیدا کردن و ترکیب عناصرو کیفیتهایی می باشد که بتوانند دریک سیستم به وحدت لازم برسند و کیفیت مورد انتظار را برای برطرف کردن نیازهای مخاطبان مجموعه ایجاد کنند. روش تحقیق، روشی کیفی با رویکرد تحلیلتوصیفی و بر اساس برداشتها از نمونههای موجود در هنر معماری ایران است. روش تجزیه و تحلیل اطلاعات به صورت دسته بندی اطلاعاتی است که امور کمی و کیفی را بررسی میکنند، که به تناسب موضوع مورد تحقیق بصورت تشریحی، استقرایی و استنتاجی به مسأله میپردازد. همچنین از عقل، منطق و استدلال نیز استفاده شده است

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is ICCAU01_1666. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/273539/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
جمشیدی، فاطمه و رحمانی قصبه، محمد و اردلانی، حسین،1392،نمود فضای معماری ایرانی عرفانی – درطراحی مجموعه فرهنگی شمس تبریزی،international conference on civil engineering, architecture and Urban Sustainable Development،Tabriz،https://civilica.com/doc/273539

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

  • بهشتی، م . نسبت ظا هر و با طن د ...
  • حسنی، ح . جا و د ا ن خر د، ...
  • فلسفه و کلام تر د ید، آذ ر 1377، شما ...
  • لرین‌کوب، ع . پله پله تا ملاقا ت خد ا ...
  • فلامکی، م . م . ریشه ها و گر ایش ...
  • د یبا، د . ا لها م و بر د ...
  • Muthesius H. S tyl e-architecture and building-art, 1902 ...
  • International Conference On Civil Engineering Architecture & Urban Sustainable Development ...

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 4,762
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support