ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

مدیریت تولید مولد تولید پراکنده سنکرون در شبکه توزیع با داده های کنتورهای هوشمند

Year: 1391
COI: ICOPTICP19_310
Language: PersianView: 337
This Paper With 7 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 7 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

مهسا کاظمی - دانشگاه صنعتی امیرکبیر
گیورک قره پتیان - دانشگاه صنعتی امیرکبیر
علیرضا فریدونیان - دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی

Abstract:

یکی از مزایای تولید پراکنده در شبکه های توزیع این است که با توجه به موقعیت مکانی آنها، قابلیت تزریق انرژی به شبکه و در نتیجه جبران افت ولتاژ و تلفات توان در محدوده ی خود را دارند. از طرفی از آنجا که کنتورهای هوشمند ابزاری برای مخابره ی اطلاعات دینامیک مصرف انرژی مشترکین به مرکز کنترل شبکه در شرکتهای توزیع می باشند، میتوان از داده های این کنتورها برای برنام هریزی و مدیریت دقیقتر و سریعتر مولدهای تولید پراکنده بهرهبرد. جهت تنظیم سامانه کنترل مولد تولید پراکنده برای تولید میزان مشخص انرژی، بهتر است میزان تقاضای انرژی به صورت لحظه ای مشخص باشد. برای این منظور داده های جمع آوری شده کنتورهای هوشمند به عنوان مرجع قرار داده میشوند و با توجه به تاخیر زمانی در دسترس بودن آنها، مقدار بار مورد تقاضا متناسب با نسبت تغییر بار پیش بینی شده در شرکت توزیع در آن زمان، استنتاج میگردد. برای نیل به این هدف، ابتدا در مرحله اول، با استفاده از داده های پیش بینی مصرف بار که توسط شرکت توزیع انجام میگیرد و مدل کردن این داده ها برای یک روز خاص در یک فیدر نمونه، به مقایسه آن با مقدار واقعی بار مصرف شده پرداخته شده است. سپس در مرحله بعد با کمک داده های کنتورهای هوشمند در هر ساعت، اصلاح داده های مصرف بار پیش بینی شده توسط شرکت توزیع صورت گرفته و مدل سازی داده های اصلاح شده انجام گردیده است و سپس به مقایسه این داده های مصرفی مدل شده با مقدار واقعی در هر ساعت پرداخته شده است. در نهایت با فرض خرید انرژی تولید شده منابع تولید پراکنده توسط شرکت های توزیع نیرو و با اعمال قیمت تولید و فروش برق در سه حالت کم باری، میان باری و پر باری و نیز با در نظرگرفتن شرطی برای به دستآوردن در آمد حاصله از میزان توان تزریقی مولد تولید پراکنده به فیدر مورد مطالعه، مقایسه دو حالت عنوان شده انجام گرفته و نتایج اقتصادی قابل قبولی برای تشویق مالک خصوصی منابع تولید پراکنده برای تولید توان به دست آمده است. در گام بعدی تحقیق به مطالعه ی وضعیت شبکه قدرت با حضور مولد تولید پراکنده و کنتورهای هوشمند پرداخته شده و نتایج ولتاژ و تلفات توان اکتیو و راکتیو شبکه ارایه گردیده است .

Keywords:

افت ولتاژ , تلفات توان اکتیو و راکتیو , کنتور هوشمند , مدیریت تولید توان مولد تولید پراکنده( DG )

Paper COI Code

This Paper COI Code is ICOPTICP19_310. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/756053/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
کاظمی، مهسا و قره پتیان، گیورک و فریدونیان، علیرضا،1391،مدیریت تولید مولد تولید پراکنده سنکرون در شبکه توزیع با داده های کنتورهای هوشمند،19th Iranian Optics and Photonics Conference and 5th Iranian Photonics Engineering Conference،Zahedan،https://civilica.com/doc/756053

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 21,451
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support