ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

نماد گل لاله در شعر فارسی اقبال

Year: 1396
COI: IGBAL01_035
Language: PersianView: 227
This Paper With 8 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 8 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

شگفته یاسین عباسی - استادیار زبان و ادبیات فارسی دانشگاه نمل - اسلام آباد - پاکستان

Abstract:

علامه اقبال لاهوری شاعر پرآوازه پاکستان شعرگویی را برای بیدار کردن مسلمانان شبه قاره وسیله ای ساخت چون با گذشت زمان مسلمانان شبه قاره زیر سلطه انگلیس کم کم هویت خود را از دست می دادند. بنابراین علامه اقبال لاهوری توسط شعرگویی سرکرده است که مسلمانان از خواب قاتلان بیدار شوند و گذشته روشن و تابناک خود را دوباره به دست بیاورد. در این ضمن اقبال نمادهای گوناگون را در شعر خود جا داده است تا خوانندگان بیشتر فکر اقبال را درک کنند. یکی از این نمادها نماد گل لاله هم است که چندین دفعه در لابه لای اشعار به چشم می خورد. گاهی لاله مظهر عشق است و گاهی لاله نشانه مرد مومن می باشد. گاهی از اصطلاح عروس لاله و گاهی از چراغ لاله استفاده نموده است . در این مقاله سعی شده است که راجع به گل لاله بحث شود تاکید شود که این نماد چه معنی و مفهومی به کار برده شده است.

Keywords:

زبان فارسی , مسلمانان اوباما شبه قاره , عشق , سعی و کوشش , مرد مومن , چراغ لاله

Paper COI Code

This Paper COI Code is IGBAL01_035. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/770820/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
عباسی، شگفته یاسین،1396،نماد گل لاله در شعر فارسی اقبال،International congresses and our world،Zahedan،https://civilica.com/doc/770820

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support