ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

ارزیابی مشخصات مکانیکی بتن الیافی هیبریدی تقویتشده با الیاف فولادی و شیشه

Year: 1397
COI: EBUCONF02_003
Language: PersianView: 413
This Paper With 14 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 14 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

سیدعباس مجتبوی - کارشناس ارشد سازه، دانشگاه آزاد اسلامی واحد آیت الله آملی
سید حمیدرضا مسیبی - عضو هییت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد آیتالله آملی
محمدرضا بنیهاشمی - عضو هییت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد آیتالله آملی

Abstract:

امروزه، بتن به عنوان یکی از پرمصرفترین مصالح جهان و به عنوان ماده ساختمانی قرن بیست و یکم شناخته شده است. با پیشرفت علم و تکنولوژی و نیاز به ارتقا سطح عملکرد و رفتار بتن مسلح در صنایع گوناگون و لزوم دستیابی بتن با مقاومت های بالاتر و دارای شکل پذیری بیشتر منجر به اختراع نوعی بتن مسلح با ماده افزودنی به شکل الیاف خاص گردیده که اصطلاحا به آن بتن الیافی اتلاق میگردد. خرابی و انهدام بتن به شدت به تشکیل ترکها و ریز ترکها بستگی دارد. با افزایش بارگذاری، ریز ترک ها به هم متصل شده و ترک ها را تشکیل می-دهند. به منظور رفع این مشکل و همچنین ایجاد شرایط همگن، در چند دهه اخیر از یکسری رشته های نازک که در تمام حجم بتن گسترده شده است، استفاده میگردد؛ که به آنها الیاف گفته میشود. از جملهی پرکاربردترین الیاف مورد استفاده در بتن، الیاف فولادی و شیشه می-باشد. بتن مسلح به الیاف فولادی، مادهای کامپوزیت شامل یک ملات از سیمان هیدرولیکی و سنگدانه ی ریز است که با الیاف فولادی تقویت میشود. استفاده از الیاف فولادی و شیشه در بتن باعث بهبود ویژگی های بتن میشود که از جمله میتوان به افزایش مقاومت کششی، افزایش مقاومت خمشی، بهبود مقاومت ضربه، افزایش میزان جذب انرژی، بهبود رفتار بتن در ناحیه ی غیرخطی و شکل پذیری بالا اشاره کرد. در این پژوهش اثر توام الیاف فولادی و شیشه در بتن هیبریدی با درصدهای مختلف الیاف مصرفی، مورد بررسی قرار گرفته است. به منظور بررسی مقاومت فشاری و خمشی بتن، نمونه های مکعبی با ابعاد 150×150×150 میلیمتر و نمونه ها منشوری با ابعاد 10×10×600 میلیمتر تهیه شده است. نمونه های فشاری و نمونههای خمشی پس از 28 روز تحت آزمایش قرار گرفته اند. از دستگاه مقاومت فشاری بتن و دستگاه خمش چهارنقطهای برای انجام آزمایش ها استفاده شده است. پس از اتمام آزمایشات، مشخص شد که بتن حاوی الیاف %20 دارای بهترین عملکرد در میان تمامی درصدهای مختلف الیاف است. افزایش مقاومت فشاری بتن تا حدود 80 مگاپاسکال، افزایش %60 مقاومت خمشی بتن و افزایش 9 برابری شاخصهای طاقت از جمله نتایج افزودن تنها 20 درصد فولاد (جایگزین سیمان مصرفی) به بتن بوده است.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is EBUCONF02_003. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/772796/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
مجتبوی، سیدعباس و مسیبی، سید حمیدرضا و بنیهاشمی، محمدرضا،1397،ارزیابی مشخصات مکانیکی بتن الیافی هیبریدی تقویتشده با الیاف فولادی و شیشه،Second National Conference on Civil Engineering, Architecture and Urban Development،Shirvan،https://civilica.com/doc/772796

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 3,521
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support