ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

سرزندگی و نشاط در محله های شهری مطالعه موردی محله های شهر همدان

Year: 1397
Publish place:
COI: CAUCONF01_0558
Language: PersianView: 425
This Paper With 19 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 19 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

مرتضی محمودزاده - فارغ التحصیل کارشناسی ارشد پژوهش علوم اجتماعی دانشگاه بوعلی سینا همدان.
اسماعیل محمدی سردارآباد - دانشجوی کارشناسی ارشد پژوهش علوم اجتماعی دانشگاه شهید بهشتی تهران
مهدی واحدی - دانشجوی کارشناسی ارشد جامعه شناسی دانشگاه آزاد اسلامی واحد پارس آباد

Abstract:

شهرهای امروزی با مشکلات و مسایل بسیاری روبه رو هستند یکی از مهم ترین این مشکلات که برای انسان های که در شهر زندگی می کنند و بسیار مهم است ولی توجه چندانی به آن ها نمی شود مشکلات کالبدی، اقتصادی و اجتماعی و غیره می باشد. امروزه در طراحی های شهری بیشتر به این موضوع ها پرداخته می شود که چگونه می توان با احداث خیابان ها، بلوارها، روگذر و زیرگذرها مشکل ترافیک را در شهر حل کرد و تنها عاملی که توجه چندانی به آن نمی شود انسان است ،در حال حاضر فضاهای عمومی در شهرهای جدید فاقد هویت و سرزندگی می باشند. امروزه تامین نشاط و سرزندگی شهری به یکی از دغدغه های اصلی نظام های مدیریت شهری به ویژه درکشورهای توسعه یافته تبدیل شده است، هدف از پژوهش حاضر بررسی معیارهای تاثیرگذار در ارتقاء سرزندگی و نشاط در محله ها از طریق ساماندهی منظر شهری از لحاظ ابعاد اقتصادی، اجتماعی، کالبدی و بررسی آن ها در محله های شهر همدان است. جامعه آماری تحقیق حاضر شامل تمامی محله های شهر همدان می باشد، با استفاده از نمونه گیری خوشه ای چند مرحلهای تعداد 40 محله انتخاب و با نمونه گیری تصادفی ساده پرسشنامه ها در محله های مورد نظر پخش شدند، نتایج تحقیق چه در بخش آزمون رگرسیونی و چه آزمون فریدمن نشان داد که عامل اجتماعی بیشترین تاثیر را در سرزندگی و نشاط در محله ها داشته است و بیشترین میزان نارضایتی از محله ها نیز مربوط به همین عامل اجتماعی می باشد.

Keywords:

سرزندگی، نشاط، عوامل اجتماعی، عوامل کالبدی، عوامل اقتصادی

Paper COI Code

This Paper COI Code is CAUCONF01_0558. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/775662/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
محمودزاده، مرتضی و محمدی سردارآباد، اسماعیل و واحدی، مهدی،1397،سرزندگی و نشاط در محله های شهری مطالعه موردی محله های شهر همدان،کنفرانس عمران,معماری و شهرسازی کشورهای جهان اسلام،Tabriz،،،https://civilica.com/doc/775662

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 9,276
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support