ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بازتاب اخلال گران هستی در شاهنامه

Year: 1397
COI: CELPA01_165
Language: PersianView: 281
This Paper With 17 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 17 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

طیبه گلستانی حتکنی - دانشجوی دکتری زبان و ادبیات فارسی دانشگاه شهید باهنر کرمان
محمود مدبری - استاد زبان و ادبیات فارسی دانشگاه شهید باهنر کرمان
محمدرضا صرفی - استاد زبان و ادبیات فارسی دانشگاه شهید باهنر کرمان

Abstract:

وجود شر و بدی در عالم آفرینش و اخلال گری موجودات شرور یکی از مسایلی است که در مباحث هستی شناسی و خداشناسی جنجال برانگیز بوده است. از یک طرف وجود خداوند که منشا خیر و خیرخواه است با وجود شر در عالم آفرینش ناسازگار به نظر میرسد و از طرف دیگر، گویی وجود شر با عدالت منبع خیر - خداوند - در تضاد است. گروهیوجود شر را گواه عدم وجود خدا گرفته اند و گروهی نیز با تامل در این مساله، سعی در توجیه آن و اثبات وجود خداوند و عدالت الهی داشته اند. ادبیات حماسی یکی از میادینی است که وجود شر و جنگ و تقابل خیر و شر در عالم آفرینش را بازتاب می دهد. تامل در انواع شر و کیفیت بازتاب آن در هستی از نظرگاه فردوسی حماسه سرای، بینش و تفکر ایرانی-اسلامی ایرانیان را در عصر شاعر را نشان می دهد. جستار حاضر با اشاره به مساله شر در تفکر پیش و پس از ورود اسلام به ایران بازتاب آن در شاهنامه و بینش شاعر نسبت بدان را مورد بررسی قرار می دهد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is CELPA01_165. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/785874/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
گلستانی حتکنی، طیبه و مدبری، محمود و صرفی، محمدرضا،1397،بازتاب اخلال گران هستی در شاهنامه،The first national conference on fundamental research in language and literature studies،Tehran،https://civilica.com/doc/785874

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 17,153
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط


مقالات فوق بر اساس داده کاوی مقالات مطالعه شده توسط پژوهشگران محاسبه شده است.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support