ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

الگویی برای محاسبه هزینه حوادث ناشی از کار

Year: 1388
COI: HSE03_119
Language: PersianView: 4,373
This Paper With 9 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 9 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

ایرج محمد فام - دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران و علوم و تحقیقات دانشکده محیط زیست و انرژی ، ا
مهدی بابایی - دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران و علوم و تحقیقات دانشکده محیط زیست و انرژی، د
مریم رفیعی امام - دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران و علوم و تحقیقات دانشکده محیط زیست و انرژی، د
الهام فارسی - دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران و علوم و تحقیقات دانشکده محیط زیست و انرژی، د

Abstract:

حوادث و بیماری های ناشی از کار، هزینه های زیادی را بر افراد، صنایع و اقتصاد ملی کشور ها تحمیل می کنند که این رقم در حدود 48.5 بیلیون دلار در سال تخمین زده می شود.برای پی بردن به همه این هزینه ها لازم است ارزیابی های اقتصادی دقیقی صورت پذیرد تا بتوان راهکارهای موثری را برای کنترل و کاهش آن ها در نظر گرفت.امروزه افزایش ضریب ایمنی کار و کاهش حوادث و بیماری های ناشی از آن، دولت ها و مدیران سازمان های پیشرو را در جهت استقرار سیستم های مدیریت HSE در همه بخش های صنعت و خدمات سوق داده است. یکی از مسایلی که در سیستم مدیریت HSE برای کنترل و کاهش حوادث و بیماری های ناشی از کار به آن توجه شده است، انجام محاسبات مالی و برآوردهای اقتصادی از حوادث و بیماری های ناشی از کار در جهت کنترل، کاهش و پیشگیری از وقوع آنهاست.هدف از ارائه این مقاله، معرفی مهمترین روش ها و ابزار محاسبه هزینه های حوادث و بیماری های ناشی از کار و ارایه الگویی برای محاسبه آن هزینه ها در سطح افراد و صنعت می باشد.در این نوشتار که از نوع توصیفی - تحلیلی می باشد، نگارندگان، پس از بررسی شاخص های پایش و روش ها و تکنیک های ارزیابی اقتصادی در سه سطح فرد، صنعت و جامعه، اقدام به تهیه فرمی برای محاسبه هزینه های قابل لمس حوادث و بیماری های ناشی از کار، متناسب با صنایع ایران نموده اند. مزیت استفاده از این الگو، جامع بودن و سادگی کار با آن و ارئه ارقام با تقریب نزدیک به واقعیت می باشد. ارائه این نتایج به مدیران ارشد، راهکار کارآمدی برای توجیه مدیران ارشد نسبت به هزینه های سنگین حوادث و بیماری های ناشی از کار و لزوم پیاده سازی اصول HSE در صنعت می باشد.

Keywords:

هزینه حوادث و بیماری های ناشی از کار , سیستم مدیریت HSE , اقتصاد ایمنی

Paper COI Code

This Paper COI Code is HSE03_119. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/78767/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
محمد فام، ایرج و بابایی، مهدی و رفیعی امام، مریم و فارسی، الهام،1388،الگویی برای محاسبه هزینه حوادث ناشی از کار،03rd National Conference on Safety Egineering and HSE Management،Tehran،https://civilica.com/doc/78767

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Reviews

1.00
1 تعداد پژوهشگران نظر دهنده
5 0
4 0
3 0
2 0
1 1

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 1,701
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support