ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

معرفی دودکش خورشیدی و انواع آن و بررسی تاثیر شکل دودکش خورشیدی بر میزان تهویه در ساختمان

Year: 1396
COI: NCCEAUPEM03_012
Language: PersianView: 497
This Paper With 6 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 6 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

محمد شیره زاده اصفهانی - دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی معماری، دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردستان
کاظم یزدی - عضو هییت علمی دانشکده معماری دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردستان.

Abstract:

از آنجا که% 40 از مصرف انرژی مربوط به بخش ساختمان است و بخش عمده آن صرف سرمایش و گرمایش می شود، راهکارهای طراحی غیرفعال، کمک قابل توجهی به کاهش مصرف انرژی می کند .یکی از روشهای تهویه غیرفعال، استفاده از دودکش خورشیدی است که با کمک انرژی تجدیدپذیر خورشید و با به کارگیری پدیده اثر دودکشی در یک کانال هوا، تهویه مورد نیاز فضاهای مجاور خود را فراهم می کند. در مقاله حاضر به معرفی دودکش خورشیدی، همچنین انواع آن و پارامترهای تاثیرگذار بر کارآیی و میزان تهویه و بازدهی دودکش خورشیدی پرداخته می شود. در این مقاله پارامترهایی نظیر فرم، اندازه، ارتفاع وهمچنین جهت قرار گیری دودکش خورشیدی هر کدام به صورت جداگانه بررسی می شود و در نهایت بهترین فرم وحالت و شکل آن بر اساس آنالیزها مشخص شد این مطالعه با طراحی یک دودکش خورشیدی برای تهویه در یک ساختمان است. تکنیک CFD به منظورارزیابی کردن اثرات زاویه ی شیب، لعاب و گسیلندگی کم تمام شده بر روی میزان تهویه ی ناشی از آن مورد استفاده قرار گرفت. مشخص شد برای بهره وری بیشتری داشتن نسبت به دودکش عمودی اگر زاویه تمایل مطلوب محل 76/5 درجه از سطح افق، انتخاب می شود و بهره وری تا11 درصد بیشتر با استفاده کردن از سطوح با گسیلندگی کم بدست می آید.

Keywords:

دودکش خورشیدی، تهویه طبیعی، سیستم های ایستا

Paper COI Code

This Paper COI Code is NCCEAUPEM03_012. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/789293/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
شیره زاده اصفهانی، محمد و یزدی، کاظم،1396،معرفی دودکش خورشیدی و انواع آن و بررسی تاثیر شکل دودکش خورشیدی بر میزان تهویه در ساختمان،3nd National Conference on Civil Engineering , architecture, urban planning and energy management،Ardestan،،،https://civilica.com/doc/789293

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 466
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support