ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

ارایه راهکارهای مدیریتی در کاهش آب بدون درآمد در شبکه توزیع آب شرب

Year: 1397
COI: WREC01_040
Language: PersianView: 326
This Paper With 13 Page And PDF Format Ready To Download
محتوای کامل این Paper با فرمت WORD هم قابل دریافت می باشد.

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 13 صفحه است به صورت فایل PDF و یا WORD در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

عباس نظری - مدیر امور آب و فاضلاب شهرستان محلات
میلاد عرب - دانشجوی کارشناسی ارشد سازه های آبی، دانشگاه صنعتی اصفهان

Abstract:

موضوع آب بدون درآمد و نشت در سیستم های آبرسانی و شبکه توزیع آب شهری از مواردی است که در سه دهه اخیر در بسیاری از کشورها مورد توجه قرار گرفته و با برنامه ریزی علمی، تجارب خوبی نیز در خصوص مباحث تیوری و موارد اجرایی کاهش آن، حاصل گردیده است. خوشبختانه این مقوله مهم حدود دو دهه است که در کشور ایران نیز مورد اقبال قرار گرفته و با توجه به کمبود منابع آب در اکثر شهرهای کشور به عنوان یک ضرورت مورد توجه می باشد. بنابراین این تحقیق به شناسایی و ارایه راهکار های علمی برای کاهش آب بدون درآمد در شبکه های توزیع آب شرب، می پردازد. این پژوهش از نظر هدف کاربردی و روشی که در این تحقیق به کار برده شده است، روش توصیفی – پیمایشی می باشد. جامعه آماری این تحقیق شامل جمعی از خبرگان و متخصصان می باشد. در این تحقیق راهکارهای موثر مدیریتی بر کاهش آب بدون درآمد در شبکه توزیع آب شرب شهر به کمک خبرگان و با تکنیک دلفی، در چهار گروه: تجزیه و تحلیل حوادث و اتفاقات شبکه توزیع آب، تعمیر و نگهداری شبکه توزیع آب، آموزش کارکنان و بکارگیری مصالح با کیفیت استاندارد در شبکه توزیع آب و در 18 مولفه تقسیم بندی شده، سپس با استفاده از تکنیک تحلیل سلسله مراتبی رتبه بندی شدند. در نهایت راهکارهای تشکیل هسته های فنی جهت بررسی و تحلیل حوادث و اتفاقات شبکه توزیع آب، وجود برنامه های مدون در خصوص کالیبره نمودن تجهیزات شبکه توزیع آب(کنتورها و...) و تخصص بالای پرسنل واحد تعمیرات و نگهداری دارای بالاترین رتبه در کاهش آب بدون درآمد در شبکه توزیع آب شرب شهر در استان مرکزی شدند.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is WREC01_040. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/790129/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
نظری، عباس و عرب، میلاد،1397،ارایه راهکارهای مدیریتی در کاهش آب بدون درآمد در شبکه توزیع آب شرب،National Conference on Water Resources Management Strategies and Environmental Challenges،Sari،https://civilica.com/doc/790129

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Reviews

3.00
1 تعداد پژوهشگران نظر دهنده
5 0
4 0
3 1
2 0
1 0

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support