ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

تاملی براضلاع مثلث فکری اقبال لاهوری (استقلال، آزادی، همگرایی)

Year: 1397
COI: LLCSCONF01_005
Language: PersianView: 288
This Paper With 11 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 11 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

محمد حاجی آبادی - گروه زبان و ادبیات فارسی،دانشگاه آزاد اسلامی، آزادشهر ، ایران

Abstract:

علامه محمد اقبال لاهوری، بی شک یکی از نابغه های دوران معاصر به شمار می آید که علاوه بر خلق و آفرینش آثار و اشعاری به زبان اردو، زبان فارسی رابرای بیان افکار و احساسات ناب درونی خویش برگزیده است. اشعار و آثارش سرشار از مفاهیم و مضامین والای عرفانی، اخلاقی، اجتماعی و فلسفی است . وی از معدود شاعرانی است که تمام شایستگی های هنری خویش را در خدمت به اسلام بکار بسته و از هربیت شعر خویش هدفی دینی و اخلاقی داشته است. به هر روی منظور اقبال از شعر تنها بهبود و پیشرفت عالم انسانی و بیان جنبه های عرفانی و اجتماعی و دعوت به آموزه های اسلامی از جمله اتحاد اسلامی، آگاهی دادن مردم نسبت به ترفندهای دولت های استعمارگر است. از سویی دیگر به مردم سفارش می کند که قرآن بخوانند و در سایه ساراین کتاب هدایت راه زندگانی را بیابند. در این میان نگارنده در این پژوهش به شیوه تحلیلی و توصیفی تلاش کرده است بااملیت در زوایا و منظومه فکری اقبال به سه مقوله مهم آزادی، همگرایی و استقلال بپردازد. همان اندیشه هایی که می تواند در بیداری و آگاهی تمامی مردم و دمیدن روح آزادی در ملل اسلامی نقشی ویژه داشته باشد .

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is LLCSCONF01_005. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/799076/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
حاجی آبادی، محمد،1397،تاملی براضلاع مثلث فکری اقبال لاهوری (استقلال، آزادی، همگرایی)،International Conference on Language Studies, Literature and Culture،https://civilica.com/doc/799076

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 1,187
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support